Masz ochotę na coś słodkiego, ale nie masz czasu na gotowanie? Przecież można przygotować coś bardzo prostego! Mamy doskonały pomysł na prosty oraz smaczny deser. Zostawimy skomplikowane przepisy na później, zamiast tego podzielimy się z tobą najprostszym przepisem na bardzo smaczne ciasto kruche.

Składniki:

Sposób przygotowania:

  1. Mąkę połącz z proszkiem do pieczenia. Następnie przesiej ja do oddzielnej miski przez sito. Za pomocą tarki zetrzyj margarynę do mąki. Aby margaryna lepiej się ścierała, można włożyć ja do zamrażarki na około pół godziny. Następnie wszystkie składniki rozetrzyj palcami do uzyskania okruchów.

  2. Ubij jajko z cukrem. Dodaj do jajecznej masy sok z cytryny oraz majonez. Całość dokładnie wymieszaj.

  3. Połącz jajeczną masę z okruchami. Ugnieć ciasto. Podziel go na 2 części, jedna powinna być nieco mniejsza niż druga. Mniejszą część zawiń w folię spożywczą i włóż na chwilę do zamrażarki.

  4. Rozwałkuj większy kawałek ciasta i ułóż na blasze wyłożonej pergaminem oraz posmarowanej masłem. Posmaruj ciasto warstwą ulubionego dżemu.

  5. Zetrzyj mniejszy kawałek ciasta na tarce o grubych oczkach. Posyp tymi okruchami warstwę dżemu. Rozgrzej piekarnik do temperatury 200 stopni. Wstaw ciasto do rozgrzanego piekarnika na około 25 minut. Piec ciasto aż do uzyskania złocistej skórki.

  6. Wyjmij ciasto z piekarnika i pokrój go, jak chcesz.