Właśnie dlatego przestępcom warto uważać na gadające papugi, które mogą zostać świadkami ich przestępstw.

1. Podejrzliwe gruchanie

Pewna kobieta z Kuwejtu, gdzie cudzołóstwo jak wiadomo jest karalne, od pewnego czasu podejrzewała, że jej mąż zdradza ją z gospodynią. Kobieta nie była tego pewna, lecz niektóre sytuacje wskazywali na to, że cos jest nie tak: np.pewnego razu ona wróciła do domu z pracy wcześniej, niż zazwyczaj, i zauważyła, że jej mąż jest przez to bardzo zdenerwowany.

Kiedy ich papuga domowa zaczęła wypowiadać jakieś dziwne miłosne teksty, kobieta postanowiła podzielić się swoimi podejrzeniami z policją. W końcu, jeśli mąż nigdy nie mówił jej takich rzeczy, to jakim cudem papuga mogła się ich nauczyć? Niestety, w żaden sposób nie można było udowodnić, że papuga nauczyła się tych zwrotów od jej męża, a nie na przykład z telewizora, więc zeznanie ptaka zostało uznane za niewystarczające.

2. To nie jest moje imię

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska w wersji blond. Po wielu latach wróciła się do jasnego koloru

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Bardzo dramatyczne! 10 zdjęć bezdomnych zwierzaków, które znalazły kochających właścicieli

Ziggy, afrykańska szara papuga, również pomogła odkryć zdradę. Właściciel ptaka był bardzo zaskoczony, kiedy zadzwonił telefon jego dziewczyny, a jego zwierzak powiedział: „Cześć, Gary!”. Wszystko przez to, że mężczyzna nie nazywa się Gary.

Po jakimś czasie mężczyzna usłyszał, jak jego papuga mówi: „Kocham cię, Gary”. Co więcej, kiedy papuga usłyszał imię Gary'ego w telewizji, to wydał dźwięk bardzo przypominający pocałunek. Mężczyzna pogadał na ten temat ze swoją dziewczyną i ona przyznała się, że miała romans z jakimś Garym. Oczywiście, mężczyzna rozstał się z tą dziewczyną. Ponadto, mężczyzna także postanowił oddać komuś swojego papugę, ponieważ on nie mógł wytrzymać tego, jak ten ciągle gadał o Garym głosem jego byłej.

Gadająca papuga. Afrykańska szara papuga. Zdjęcie: Found Animals Foundation / Flickr

3. Demoniczny śmiech

Papuga może zostać przyczyna nieoczekiwanego zwrotu akcji w śledztwie, nawet jeśli dowody popełnienia przestępstwa są wystarczające. Kiedy umierająca starsza kobieta, pokryta odleżynami, została znaleziona we własnym domu w Karolinie Południowej, jej córka została natychmiastowo oskarżona o znęcanie się nad osobami starszymi i zaniedbanie (jej matka zmarła już następnego dnia).

W międzyczasie policja zauważyła, że papuga ciągle woła o pomoc, a potem się śmieje. Policja uznała, że najprawdopodobniej ptak naśladuje interakcję między matką a córką: matka blaga o pomoc, a córka w odpowiedzi na to tylko się śmieje.

4. Powtarzając ostatnie słowa

Pewnego razu w Michigan znaleziono martwego mężczyznę, który został zastrzelony w swoim własnym domu. Jego papuga domowa, która najprawdopodobniej została świadkiem zabójstwa, ciągle powtarzała pewien dialog, męskim i żeńskim głosem na przemian: „Wynoś się!”- "Dokąd ja pójdę?" - "Nie waż się strzelać!".

W rezultacie jego żona, która według policji próbowała także popełnić samobójstwo, została oskarżona o morderstwo i skazana za to.

5. Zgłoś przestępstwo

Historie o papugach, które zgłosiły przestępcę, są znane od dawna. W XIX wieku przywódca paryskiego syndykatu przestępczego Victor Chevalier uciekł ze swojej rezydencji z żoną Marią oraz swoją ukochaną papugą, zanim policja zdążyła się włamać do jego domu.

Niedługo po tym jeden z oficerów policji został wezwany na pozornie niezwiązane z tą zbrodnią rewizje w zupełnie inne miejsce, gdzie usłyszał krzyk papugi: „Totor! Riri! " – to były pieszczotliwe przezwiska Victora i Marie. Victor został złapany i aresztowany.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com.