Bujne pyszne apetyczne placki z groszkiem to pyszne danie. Te ciasta to bardzo proste codzienne i niedrogie danie. Mogą z powodzeniem zastąpić pełny obiad.

Pierogi z groszkiem

Składniki:

Mąka - 350 g, Mleko - 1 łyżka., Suche drożdże - 2 łyżeczki, Cukier - 1 łyżka stołowa, Sól - 1 łyżeczka, Olej słonecznikowy - 3 łyżki, Olej słonecznikowy do smażenia - 80 ml, Do nadziewania cebuli - 1 szt., Suchy groszek łuskany - 1 łyżka.

Co widzisz na tym obrazku? Odpowiedź na to pytanie wyjawi tajemnice twojej osobowości

Jak przygotować?

Umieść drożdże i cukier w ciepłym mleku. Poczekaj, aż drożdże się pienią. Mąkę przesiać. Następnie wlej do niego mleko z drożdżami i cukrem, sól. Dodaj 3 łyżki oleju słonecznikowego. Zagnieść miękkie ciasto - nie powinno przyklejać się do dłoni, ale nie powinno być zbyt strome. Im bardziej miękkie ciasto, tym bardziej puszyste będą ciasta.

Popularne wiadomości teraz

Justyna Żyła radykalnie zmieniła swój wygląd! Z taką fryzurą znacznie wygląda lepiej

Dom nie nadawał się do użytku, a dziś prezentuje się znakomicie. Niesamowita metamorfoza

Wybierz jedno z tych drzew, a poznasz najlepsze cechy twojej osobowości

Piękny dom Łukasza Szumowskiego z dala od miejskiego zgiełku

Niepowtarzalny smak dzieciństwa: przepis na domowe ciasteczka „Orzechy”

Ciasto przełożyć w ciepłe miejsce i przykryć folią spożywczą. Za godzinę powstanie. Gotowanie nadzienia. Dobrze opłucz groszek bieżącą wodą. Następnie wlej zimną wodę i włóż na 5-6 godzin do spęcznienia. W tym czasie groszek całkowicie wchłonie wodę. Wrzuć do rondla i zalej wodą. Doprowadzić do wrzenia i zebrać dużą ilość piany. Zmniejsz ogień i gotuj, aż groszek będzie miękki.

Następnie spuść nadmiar wody. Smażyć cebulę na złoty kolor. Dodaj do groszku, dopraw solą do smaku. Oderwij kawałek ciasta. Z każdego kawałka uformuj ciasto i umieść nadzienie na środku, tworząc placki. Placki układamy na patelni z gorącym olejem i smażymy z obu stron.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com