Pierwsza zasada

Jeśli zdecydujesz się zebrać kolekcję różnych rodzajów storczyków, najpierw ćwicz na najbardziej bezpretensjonalnym z nich - Phalaenopsis.

Orchidea

Druga zasada

Orchidea uwielbia światło, ale jest miękka. Promienie słoneczne nie powinny bezpośrednio padać na kwiat. Jest to bardzo ważna kwestia do rozważenia. Najlepiej wybrać okna wychodzące na zachód lub wschód.

Pies nie chciał wypuścić mężczyzny, dopóki ten nie zabrał go ze schroniska

Trzecia zasada

Chociaż orchidee są kwiatami tropikalnymi, nie lubią zimnej wody i zbyt dużej wilgoci. Raz w tygodniu należy podlewać osiadłą wodą o temperaturze pokojowej. To wystarczy na kwiatek.

Popularne wiadomości teraz

Barbara Kurdej-Szatan urodziła! Jej mąż Rafał pokazał zdjęcie z dzieckiem

Magda Narożna pochwaliła się efektem nowej fryzury. Ma teraz długie i kolorowe włosy

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Czwarta zasada

Orchidea potrzebuje pożywienia. Te kwiaty potrzebują po prostu dużej zawartości nawozu w glebie.

Piąta zasada

Przeszczep powoduje duży stres u orchidei, dlatego podczas tego procesu należy być bardzo ostrożnym. Trzeba będzie wymienić całe podłoże, ale uważaj, aby nie uszkodzić korzeni. Przed przesadzeniem kwiatu sprawdź jego korzenie i usuń wszystkie uszkodzone lub miękkie. Potraktuj kawałki węglem drzewnym. Orchideę należy przesadzać co dwa lata.

Jak zrobić tiramisu: prosty przepis na gotowanie tego dania w domu

Szósta zasada

Aby orchidea zakwitła w miejscu, w którym żyje, należy utrzymać określoną temperaturę: w nocy - 15-18 ° C, a za dnia o 4-5 stopni wyższą.

Zasady dla twojej orchidei

Siódma zasada

Łodyga orchidei nie jest ścięta całkowicie, jak w przypadku innych kwiatów, ale tylko w połowie. Jeśli to zrobisz, orchidea wkrótce ponownie zakwitnie.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com