Jajka w pralce

Pewnie nigdy ten pomysł nie wpadł Ci do głowy. Pralka bowiem kojarzy nam się z czystością, po co więc wkładać do niej skorupki od jajek, które zazwyczaj lądują w koszu na śmieci? Okazuje się bowiem, że skorupki działają jak naturalny wybielacz, który co najlepsze - nie niszczy materiału.

Oczywiście, aby nie doszło do rozkruszenia skorupek i nieestetycznego przyklejenia ich do tkanin, należy włożyć je do woreczka np. lnianego. Najlepiej sprawdzi się taka mikstura stworzona ze skorupek trzech jaj z dodatkiem trzech łyżek sody oczyszczonej.

Babcie radziły wrzucać łyżeczkę pieprzu do prania. Efekty sprawią, że wejdzie Ci to w nawyk

Jajka do ogródka

Skorupki polecane są także jako naturalny nawóz ze względu na wapń, który w sobie zawierają. Dlatego zamiast wyrzucać skorupki warto rozkruszyć je i rozsypać wokół roślin. Stymulują one rośliny do wzrostu, a także odstraszają ślimaki, które uwielbiają "polować" na nasze uprawy.

Sprawdzone sposoby na plamy, które zmienią twoje życie. Każdy powinien je znać

Popularne wiadomości teraz

Astrologi wymienili najbardziej pijące znaki zodiaku

Te trzy znaki zodiaku niezadługo będą mieć okres pieniędzy

Agnieszka Kotońska z GoggleBox pochwaliła się szczupłymi nóżkami: "Ale nogi tylko pozazdrościć"

Kalendarz księżycowy: w jakie dni będą się śnic prorocze sny?

Skorupki do zadań specjalnych

Zewnętrzna warstwa jajek sprawdzi się też jako środek czyszczący w usuwaniu osadów i zabrudzeń. Wystarczy połączyć skorupki z dwoma łyżkami skorupe i taką mieszaninę nanieść na otłuszczoną i brudną powierzchnię. Poczekaj chwilę, a potem zmyj ją.

I jak, przekonaliście się do tego, by już tak pochopnie nie wyrzucać skorupek od jajek?