Zaletą karmienia mlekiem jest to, że taki nawóz jest szybko przygotowywany, a poza tym na pewno nie wpływa on źle na jakość warzyw. Domowe ogórki, karmione naturalnym mlekiem (hodowlanym), będą znacznie lepsze niż wątpliwe produkty, które kupujemy w supermarketach.

Dagmara sentymentalnie świętuje 19 urodziny syna

Ogórki

Oprócz tego, że karmienie na bazie mleka zawiera wiele składników odżywczych, które pomagają w rozwoju zarówno sadzonek, jak i krzewów owocujących, ma jeszcze kilka zalet. Faktem jest, że taki górny opatrunek chroni również ogórki. Laktoza, która znajduje się w mleku, stanowi przeszkodę dla różnych szkodników - po prostu nie mogą jej strawić. Dlatego żadne bzdury nie będą chciały poradzić sobie z ogórkami.

Dawid Narożny kupuje wózek dla swojego dziecka. Wybiera tylko najlepszy

Popularne wiadomości teraz

"Przykro mi, ale nie będzie ślubu, niech wszyscy goście idą do domu. Kocham cię, ale nie mogę się ożenić": ziemia trzęsła się pod moimi stopami

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

"Męża karmiła dobrze, ale dla mnie nie było nic poza kaszą gryczaną i herbatą". Włożyłam w nią tyle wysiłku, a ona zachowała się w ten sposób

Smaczne ogórki

Przygotowanie górnego opatrunku jest łatwe: do 10 litrów wody należy dodać 0,5 litra mleka i 10 kropli jodu. Nie zapomnij dobrze wymieszać. Podlewanie powinno być pod korzeniem. W przypadku młodych sadzonek (w pierwszych stadiach wzrostu) wystarczy 200 ml nawożenia. Dla dorosłych sadzonek (w czasie kwitnienia) - 500 ml.

To samo rozwiązanie do zapobiegania ogórkom można spryskiwać co 10 dni. Często mleko zastępuje się serwatką, a nawet kefirem. Proporcje pozostają niezmienione.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com