Zaletą karmienia mlekiem jest to, że taki nawóz jest szybko przygotowywany, a poza tym na pewno nie wpływa on źle na jakość warzyw. Domowe ogórki, karmione naturalnym mlekiem (hodowlanym), będą znacznie lepsze niż wątpliwe produkty, które kupujemy w supermarketach.

Dagmara sentymentalnie świętuje 19 urodziny syna

Ogórki

Oprócz tego, że karmienie na bazie mleka zawiera wiele składników odżywczych, które pomagają w rozwoju zarówno sadzonek, jak i krzewów owocujących, ma jeszcze kilka zalet. Faktem jest, że taki górny opatrunek chroni również ogórki. Laktoza, która znajduje się w mleku, stanowi przeszkodę dla różnych szkodników - po prostu nie mogą jej strawić. Dlatego żadne bzdury nie będą chciały poradzić sobie z ogórkami.

Dawid Narożny kupuje wózek dla swojego dziecka. Wybiera tylko najlepszy

Popularne wiadomości teraz

Julia Wieniawa w bardzo odważnej stylizacji na weselu. Odsłoniła bardzo dużo

Córka Agaty Mróz skończyła już 12 lat. Dziewczynka planuje karierę modelki

Znaki zodiaku niezdolne do miłości: prawdziwi egoiści

Znaki zodiaku, które we wrześniu osiągną niesamowity sukces

Smaczne ogórki

Przygotowanie górnego opatrunku jest łatwe: do 10 litrów wody należy dodać 0,5 litra mleka i 10 kropli jodu. Nie zapomnij dobrze wymieszać. Podlewanie powinno być pod korzeniem. W przypadku młodych sadzonek (w pierwszych stadiach wzrostu) wystarczy 200 ml nawożenia. Dla dorosłych sadzonek (w czasie kwitnienia) - 500 ml.

To samo rozwiązanie do zapobiegania ogórkom można spryskiwać co 10 dni. Często mleko zastępuje się serwatką, a nawet kefirem. Proporcje pozostają niezmienione.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com