Ciasta z wiśnią. Jak gotować?
Składniki:

Mleko - 1,5 szklanki, Świeżych drożdży - 50 gramów, cukru - 150 gramów, jajek - 3 sztuki (2 - w cieście, 1 - do smarowania ciast) Masło lub margaryna - 120 gram, Mąka pszenna - 4 szklanki Świeża wiśnia - 700 gramów, Olej roślinny - 1 łyżka. łyżka

Malinowa chmurka pyszny przepis na domowy deser

Proces przygotowania:
Wlej ciepłe mleko do miski, dodaj kilka łyżek cukru i drożdży. Dobrze wymieszaj, dodaj szklankę mąki i ponownie wymieszaj. Zajmiemy się tym i poczekamy 20-30 minut, niech ciasto wyrośnie. Teraz dodaj do ciasta pozostały cukier, stopione masło lub margarynę i jajka. Dobrze wymieszać. Stopniowo dodawaj mąkę i zagniataj elastyczne ciasto. Mąka może pójść trochę więcej lub trochę mniej, kieruj się testem. Nie powinien przyklejać się do rąk. Ciasto pokrywamy i układamy w ciepłym miejscu na około półtorej godziny.

Aleksandra Żebrowska udzieliła szczerego wywiadu na temat macierzyństwa. "Uwielbiam dzieci"

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska pozuje z córkami na urlopie. Wystawiła śliczne i mile zdjęcie z córkami

Dagmara Kaźmierska w stylizacji jak z Hollywood. Aby założyć takie buty trzeba mieć sporo odwagi

Nosiła rozmiar 6XL. Gdy dowiedziała się o zdradzie męża postanowiła zmienić swój wygląd

Znaki zodiaku, w których marzenia się spełniają w lipcu

Wyciągamy nasiona z wiśni i kładziemy je na durszlaku, pozwalamy odpłynąć nadmiarowi soku (możesz wziąć mrożone jagody). Kiedy ciasto rośnie, miażdżymy je i czekamy na następny wzrost. Następnie podziel ciasto na małe identyczne kawałki. Posmaruj stół lub deskę olejem roślinnym i uformuj płaskie ciasta z kawałków ciasta. Na środku każdego ciasta wlej pół łyżeczki cukru i rozprowadź 5-6 wiśni.

Na czereśnie można dodać 1/3 łyżeczki skrobi. I delikatnie szczypiąc brzegi ciast, tworzymy ciasta. Smaruj blachę do pieczenia olejem roślinnym, odłóż szew na ciasto. Niech ciasto powstanie i posmaruj placki ubitym jajkiem. Pieczemy ciasta w piekarniku rozgrzanym do 190 stopni przez około 30 minut.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com