Składniki:

Najpierw zrobimy biszkopt. W tym celu należy oddzielić żółtka od białek i ubij ich z cukrem, aż do uzyskania puszystej białej masy. Najpierw ubijamy tę masę na małej prędkości, stopniowo ją zwiększając. Kiedy masa z żółtek zrobi się biała, dodajemy do niej cukier. Kontynuuj ubijanie, aż cukier całkowicie się rozpuści. Białka na ten czas lepiej włożyć do lodówki.

W osobnym pojemniku ubij białka ze szczyptą soli, aż do uzyskania puszystej i zwartej masy. Kontynuuj ubijanie, stopniowo zwiększając prędkość, a gdy ta masa zrobi się dość sztywna i już nie będzie się powiększać, dodaj do niej cukier. Dodaj także cukier waniliowy. Dobrze ubita piana z białek oraz żółtek — to podstawa udanego delikatnego biszkoptu.

Połącz mąkę i skrobię, całość wymieszaj i dodaj do żółtek. Ubij tę masę mikserem. Następnie porcjami dodawaj ubite białka. Żeby piana z białek nie opadła, mieszamy masę tylko w jednym kierunku, od dołu do góry.

Wyłóż blachę papierem do pieczenia i umieść na niej warstwę ciasta biszkoptowego. Następnie należy wstawić blachę do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni na około 5-7 minut. Lepiej ciągle sprawdzać biszkopt, żeby nie przesuszyć go, inaczej przy zwijaniu w roladę on będzie się łamać.

Photo by Irene Kredenets on Unsplash

Zawiń gotowy biszkopt razem z papierem w roladę. Pozostaw roladę do ostygnięcia i potem włóż do lodówki.

W tym czasie namocz żelatynę w 1/2 szklanki gotowanej zimnej wody i pozostaw na 15 minut. Truskawki zmiel na pure w blenderze, a następnie połącz to pure z cukrem. Podgrzej żelatynę na jak najmniejszym ogniu, ciągle mieszając, aby ona się nie zagotowała. Żelatyna powinna całkowicie się rozpuścić. Poczekaj, aż żelatyna ostygnie, potem wymieszaj ja z truskawkami. Jeżeli żelatyna będzie zbyt gorąca, to truskawki stracą swój intensywny czerwony kolor.

Odstaw gotową galaretkę truskawkową. W tym czasie ubij dobrze schłodzoną śmietankę kremówkę (co najmniej 30% tłuszczu). Dodaj do ubitej śmietanki galaretkę truskawkową (galaretka nie powinna być zbyt płytka, lecz trochę zastygnięta) i dokładnie wymieszaj całość mikserem.

Rozwiń roladę biszkoptową, umieść na niej warstwę kremu truskawkowego i ponownie zwiń. Odwróć ją do góry nogami i włóż do lodówki na godzinę. Przed podaniem udekoruj roladę truskawkami oraz miętą.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia