Aby zrobić prawdziwe lody zgodnie z technologią stosowaną w PRL-u, będziesz potrzebować składników najwyższej jakości bez żadnych roślinnych lub innych niepotrzebnych dodatków. Jest to jedyny warunek niezbędny dla otrzymania naturalnych lodów o delikatnej, jednolitej konsystencji.

Składniki:

Sposób przygotowania:

 1. Najpierw należy ubić śmietankę z cukrem oraz wanilią. W tym celu wlej śmietankę do czystego suchego pojemnika do blendera, dodaj wanilię i zacznij ubijać przy użyciu trzepaczki (najpierw z małą prędkością, aby uniknąć rozpylania produktu, a następnie zwiększ go do maksimum) do uzyskania puszystej masy.

 2. Następnie do bitej śmietany dodawaj porcjami (po 1 łyżeczce) schłodzone mleko zagęszczone słodzone, za każdym razem delikatnie mieszając całość ubijakiem.

 3. Wlać uzyskaną masę do formy lub innego naczynia o pojemności około 1-1,2 litra. Zamknij formę pokrywką i wstaw do zamrażarki (temperatura powinna wynosić około -18°C) na 3-5 godzin lub do momentu, aż lody osiągną pożądaną konsystencję.

 4. Przed podaniem wyjmij pojemnik z lodami z zamrażarki i pozostaw na 5-10 minut w temperaturze pokojowej nie zdejmując pokrywki.

 5. W tym czasie możesz wyjąć jagody i czekoladę dla dekoracji.

 6. Oto przydatna rada: domowe lody można przechowywać w zamkniętym pojemniku w zamrażarce przy temperaturze -18 ° C nie więcej niż tydzień.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

 2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

 3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

   

 4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

 5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia