Albinizm wśród przedstawicieli fauny nie jest zjawiskiem bardzo rzadkim, ale takim zwierzętom bardzo trudno jest przetrwać na wolności: są odrzucane przez swoich bliskich, przyciągają uwagę drapieżników, a ponadto mogą cierpieć na wrodzone choroby towarzyszące tej mutacji genetycznej. Z tych powodów tylko nieliczni dożywają dorosłości.

Najważniejsze, żeby się nie mylić: bliźniaczki mieszkają w tym samym domu z braćmi bliźniakami. Zdjęcia

Dla aligatorów bielactwo jest szczególnie niebezpieczne. W połączeniu ze wszystkimi zagrożeniami stoją przed dwoma kolejnymi. Wiele z nich ma krzywe szczęki, a ich jasna skóra nie jest przystosowana do ich siedliska.

„Albinosy palą się bardzo łatwo. I nie wiedzą, że są albinosami, więc będą siedzieć na słońcu przez cały dzień, dopóki ich nie zabije ”- Sam Hout, współzałożyciel Wild Florida.

Uważa się, że na wolności można znaleźć mniej niż 200 białych aligatorów – potrafiły przystosować się do nieprzyjaznych warunków. Albinosy wymagają szczególnej opieki w ogrodach zoologicznych i do tej pory tylko 12 osobników zostało zarejestrowanych pod opieką ludzi.

Popularne wiadomości teraz

Mikołaj Krawczyk świętuje 2. rocznicę ślubu ze swoją ukochaną: w sieci opublikował weselne zdjęcia z partnerką Sylwią

Małgozata Rozenek-Majdan pozuje z teściową. Fani: "Jaka młoda teściowa"

Anna Powierza schudła 30 kg. Aktorka wygląda rewelacyjnie

Twój znak zodiaku zdradza, dlaczego podobasz się innym. Dzięki temu, ludzie się w Tobie zakochują

Polska wita turystów, nie tylko pracowników migrujących

Jednym z miejsc, w których pracownicy nie szczędzą wysiłków w opiece nad niezwykłymi zwierzętami, jest Dzika Floryda. W maju 2017 roku firma nabyła heteroseksualną parę aligatorów albinosów nazwanych Blizzard i Snowflake: Blizzard and Snowflake. Zwierzęta stały się pierwszą parą hodowlanych aligatorów albinosów na środkowej Florydzie – obecnie jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć te rzadkie gatunki fauny.

Zespół zbudował dla gadów najnowocześniejszą, klimatyzowaną obudowę z mnóstwem lamp, aby mogły się ogrzać bez ryzyka ekspozycji na światło słoneczne. W momencie zakupu mężczyzna o imieniu Blizzard miał 12 lat, a jego dziewczyna Snezhinka miała 23 lata. Samiec jest nieco większy od samicy, oba mają jasny kolor nie tylko ciała, ale także oczu, które wyglądają jak krople mleka. W tym przypadku prawe oko Snowflake'a jest nieprzezroczyste, białe, a na lewym znajdują się dwie czerwone plamki.

Idealne warunki stworzone dla nich w parku pozwoliły zwierzętom nie mieć problemów z rozrodem. Większość ich dzieci jest całkowicie normalna, ale w 2019 roku jedno z nich odziedziczyło swoją cechę po rodzicach. W tym roku sytuacja się powtórzyła, a nawet więcej: z 18 dzieci, dwoje okazało się jednocześnie albinosami.

Wszystkie wyklute dzieci są natychmiast izolowane od rodziców: mogą je przypadkowo zjeść, a biorąc pod uwagę fakt, że albinosy mają słaby wzrok, ryzyko wzrasta wielokrotnie. Teraz wszystkie noworodki, także te „specjalne”, otrzymują pełną opiekę i komfortowe warunki klimatyczne w oddzielnych terrariach.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational