Chociaż ludzie mogą nie być w stanie zobaczyć tych zmian na własne oczy, badanie takich modeli może pomóc obecnie ekspertom w badaniach egzoplanet.

Jest mało prawdopodobne, że ludzie będą w stanie uchwycić ten moment, ale po około 250 milionach lat cała Ziemia przesunie się, tworząc superkontynent.

Do tego czasu Słońce będzie nieco jaśniejsze, a obrót Ziemi zwolni, co sprawi, że dzień będzie o około 30 minut dłuższy niż obecnie. Ale jak będzie wyglądać życie na Ziemi?

Ostatnim superkontynentem na Ziemi była Pangea. Trudno to sobie wyobrazić, ale zanim Pangea zaczęła się dzielić, zjednoczyła Nową Szkocję z Marokiem, a Nowa Fundlandia została przyłączona do Irlandii i Portugalii.

Około 250 milionów lat temu Pangea wciąż trzymała się razem i nie została rozerwana przez siły geologiczne, które ukształtowały kontynenty, jakie znamy dzisiaj.

Popularne wiadomości teraz

Nieprzyjemna sytuacja na lotnisku. Agata Młynarska oburzona

Robert Lewandowski odebrał kolejną nagrodę. Pojawił się na uroczystości z żoną. Wszyscy wpatrywali się na wygląd Ani

Jacek Kurski zrobił zdjęcie żonie, jak karmi piersią. Efekt jest zniewalający. Co za widok

Krzysztof Junior w szczerym wyznaniu o swojej bezdomności

Modele tego, jak może wyglądać Ziemia za 250 milionów lat.

Michael Way z Goddard Institute for Space Research i jego koledzy postanowili cofnąć się w czasie za pomocą modeli komputerowych.

Zbadali dwa scenariusze tego, co stanie się z naszą planetą. W pierwszym scenariuszu jest to Aurica, superkontynent o niskiej szerokości geograficznej, który powstanie za około 250 milionów lat, a w drugim Amazia, północny superkontynent o dużej szerokości geograficznej, łączący mniejszy subkontynent Antarktydy, powstanie za około 200 milion lat.

Powstanie superkontynentu Aurica.

Wyniki ich badań pokazują, że tereny alpejskie w Amasii przyczynią się do opadów śniegu i powstania pokryw lodowych. Ten jasny, biały superkontynent będzie odbijał więcej ciepła słonecznego i będzie miał klimat podobny do ostatniego maksimum lodowcowego na Ziemi.

Na bardziej tropikalnej Aurica będzie jednak mało śniegu i lodu, a średnia temperatura wyniesie około 20°C.

Superkontynent Amasia.

Zrozumienie, w jaki sposób Ziemia może ewoluować, nie tylko pomaga naukowcom badającym egzoplanety zrozumieć, na co zwracać uwagę podczas poszukiwania nadających się do zamieszkania sąsiednich światów, ale także rodzi szereg innych pytań: Jaki będzie klimat następnego superkontynentu? Jak zmieni się cyrkulacja oceaniczna? Jak będzie wyglądać życie na tym superkontynencie?

Cóż, te pytania rozszerzają granice nauki, ponieważ rozszerzają granice naszej wyobraźni.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational