Jeśli chodzi o szczeniaka, to większość ludzi chce mieć słodkiego, posłusznego i oddanego zwierzaka. Jednak w niektórych przypadkach należy pamiętać, że wygląd może mylący – przecież za ładną buzią można ukryć bardzo trudny charakter. Eksperci z American Temperament Test Society odkryli, które rasy psów mimo uroczego wyglądu mają naprawdę wybuchowy temperament.

Chihuahua

Chihuahua jest uważana za jedną z najmniejszych i najstarszych ras psów w Ameryce. Po raz pierwszy została sprowadzona do Europy przez słynnego nawigatora Krzysztofa Kolumba. Chihuahua są zazwyczaj bardzo oddane swoim właścicielom, ale z reguły są to psy dla jednej lub dwóch osób. Potrafią gwałtownie szczekać na każdego, kto odważy się podejść do ich właściciela, a nawet mogą ugryźć. Ponieważ są to zwierzęta o dość gwałtownym charakterze, nie są najlepszym wyborem dla rodzin z dziećmi.

Jamnik

Jamniki pojawiły się w Niemczech w XVII wieku i były używane głównie do polowania na borsuki. Pod koniec I wojny światowej psy te były na skraju wyginięcia. Według ekspertów jamnik cierpi na „syndrom małego psa”. Oznacza to, że często próbuje zrekompensować swój mały rozmiar agresywnym zachowaniem. Jeśli jednak zajmiesz się socjalizacja swojego zwierzaka od pierwszych miesięcy jego życia, ma wyrosnąć na posłusznego psa, który potrafi dogadać się nawet z dziećmi.

Сhow chow

Dokładne pochodzenie Chow Chow nie jest znane, ale uważa się, że rasa ta pojawiła się tysiące lat temu w Chinach lub Mongolii, gdzie psy te były najczęściej używane jako psy myśliwskie i pasterskie. Chow Chow są zwykle bardzo dominujące i czasami mogą być bardzo asertywne. Z tego powodu psy nie są zalecane dla niedoświadczonych osób. Aby wychować posłusznego chow-chow, potrzebna jest doświadczenie i regularna tresura.

Popularne wiadomości teraz

Ciężko uwierzyć, że to matka i syn: Kasia Cichopek pokazała się z dorosłym synem. Fani: "Wyglądacie jak siostra z bratem"

Anna Powierza schudła 30 kg. Aktorka wygląda rewelacyjnie

Beata Kozidrak zamierza wyjechać z Polski. Czeka na nią piękna rezydencja

„Nierealne piękno”, „Usunęła usta, stała się pięknością”. Uzerli pokazała ślad stroju kąpielowego na nagim ciele

Jack Russell Terrier

Te małe psy pochodzą z Anglii, gdzie używano ich głównie do polowania na lisy. Z reguły są to bardzo energiczne, uparte i niecierpliwe zwierzęta. Większość ekspertów nie zaleca posiadania tej rasy rodzinom z małymi dziećmi, zwłaszcza jeśli oni nie mieli wcześniej doświadczenia w wychowywaniu psów.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational