Zapewne wiele osób słyszało opowieści właścicieli kotów o leczniczych zdolnościach ich zwierzaków. Właścicieli futrzanych slodziaków twierdzą, że kot wyczuwa chorobę, więc kładzie się na chore miejsce i ból znika.

Czy koty naprawdę mogą uzdrowić swoich właścicieli?

Koty nie posiadają żadnych nadprzyrodzonych zdolności, które pozwalają im odczuć chorobę właściciela.  Zwierzę kładzie się na chorym miejscu  po prostu dlatego, że temperatura ciała ciała wzrasta wraz z gorączką lub stanem zapalnym, a koty uwielbiają ciepłe miejsca.  Siniaki lub ból pleców to także cieplejsze obszary, które zwierzę może wykorzystać jako grzałkę. 

Jeśli zwierzę ma silną więź z właścicielem, prawdopodobnie zna jego normalną temperaturę ciała i zapach.  Natomiast kiedy osoba jest chora, temperatura jej ciała i zapach bardzo się zmieniają.

Popularne wiadomości teraz

Krzysztof Junior w szczerym wyznaniu o swojej bezdomności

Joanna Liszowska pokazała się bez makijażu: fani porównują ją do Magdy Mołek

Fani są zmartwieni zdrowiem Pauliny Sykut-Jeżyny. Co dolega polskiej prezenterce?

Idealny psychotest na określenie własnej osobowości. Co widzisz na obrazku?

Kot może nie rozumieć dokładnie, co czuje właściciel, ale na pewno zrozumie, że coś się zmieniło.  Koty nie rozpoznają chorobę, ale zmiany z nią związane.

Chorzy to idealne grzałki dla kotów.  Osoba jest nieruchoma, cieplejsza niż zwykle i bardziej przyjazna.  Gdy kot zbliża się do chorego właściciela, nie jest to gest pocieszenia.  Chodzi o to, że osoba w tym stanie jest idealnym miejscem do wypoczynku kociaka. 

Czy koty potrafią leczyć ludzi?

Ogólnie rzecz biorąc, zdolności lecznicze kotów są słabo zbadane. Niektórzy weterynarze i właściciele kotów twierdzą, że zwierzęta domowe mogą leczyć migreny.  Jednak w literaturze naukowej nie ma na to dowodów.

Istnieje teoria, że ​​mruczenie kotów również ma właściwości lecznicze.

Koty domowe mruczą z częstotliwością około 26 Hz, co sprzyja regeneracji tkanek.  Nie, to nie jest regeneracja z filmów o superbohaterach: udowodniono, że wibracje o tej częstotliwości pomagają leczyć złamane kości, stawy i ścięgna.

W rzeczywistości wibrujące urządzenia, które działają podobnie do mruczenia, zostały opatentowane do potencjalnego zastosowania terapeutycznego, a niektórzy badacze zaproponowali przymocowanie wibrujących płyt do nóg astronautów podczas długich lotów kosmicznych w celu utrzymania gęstości kości.

Niektóre badania wykazały, że koty mogą pomóc w walce z problemami psychicznymi: właściciele zwierząt są mniej narażeni na depresję niż ci, którzy nie mają w domu zwierząt.

Ponadto właściciele zwierząt domowych w sytuacjach stresowych mają niższe ciśnienie krwi oraz rzadziej mają problemy zdrowotne. 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational