Na świecie istnieje ponad 250 ras kotów, dzięki czemu ludzie mają możliwość wyboru zwierzaka na każdy gust: o krótkiej sierści, długiej lub całkowicie łysej, przyjacielskiej i czułej zwierzynie lub niezależnej i kochającej wolność. Ale są koty, których nie spotkasz u każdego właściciela, a ich wygląd uderza swoją oryginalnością.

LaPerm

Rasa ta została wyhodowana stosunkowo niedawno – w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Początkowo takie koty były traktowane jako jedna z mutacji bezpańskich zwierząt, ale później zaczęły je hodować osobno ze względu na ich niezwykły „orientalny” wygląd. Jak zauważają hodowcy, koty te nie lubią „gadać”, a jednocześnie są czułe i aktywne. Warto wiedzieć, że pofalowana sierść kotów tej rasy wymaga starannej pielęgnacji.

RagaMuffin

Nazwa tej rasy jest tłumaczona jako „obdartus”. RagaMuffiny są wynikiem skrzyżowania kota rasy ragdoll z kotem dachowcem. Rasa ta należy do półdługowłosych, a jej charakterystycznymi cechami są bystrość, ruchliwość i czułość.

Korat

Wyhodowane w Tajlandii koty te bardzo przypominają rosyjskie niebieskie. Jednak struktura ich sierści i kolor tęczówki są inne. Koty te zostały sprowadzone do Stanów Zjednoczonych w latach 50., a w latach 70. trafiły do ​​Wielkiej Brytanii. W tych krajach korat jest często mylony z brytyjskim krótkowłosym. Lecz te rasy jednak różnią się wyglądem i zachowaniem. Koraty nie boją się wody, lubią „pogadać” i często unikają głośnych dźwięków, gdyż hałas przynosi im ogromny stres.

Popularne wiadomości teraz

Ciężko uwierzyć, że to matka i syn: Kasia Cichopek pokazała się z dorosłym synem. Fani: "Wyglądacie jak siostra z bratem"

Małgozata Rozenek-Majdan pozuje z teściową. Fani: "Jaka młoda teściowa"

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

„Nierealne piękno”, „Usunęła usta, stała się pięknością”. Uzerli pokazała ślad stroju kąpielowego na nagim ciele

Kot sokoke

Te koty są tak niezwykłe, że nawet ich genotyp różni się od genotypu zwykłych kotów domowych. Sokoke zamieszkują dzielnice o tej samej nazwie w Kenii. Rasa ta wywodzi się od lokalnych kotów afrykańskich, dzięki czemu są szczupłe, pełne wdzięku i mają smukłe łapki.

Burmilla

To jest rasa powstała przypadkowo. W 1981 roku u kotki rasy birmańskiej i perskiego kota urodziły się cztery niezwykłe kociaki. Zewnętrznie przypominały koty rasy birmańskiej, ale jednocześnie miały dużą różnorodność kolorów.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational