Dla prawdziwych fanów tych zwierząt, każdy kot jest śliczny i wyjątkowy. Jednak trzeba przyznać, że niektóre rasy naszych puszystych przyjacieli są nadzwyczaj wyjątkowe. To one walczą w konkursach dla kotów.

Zabawne zdjęcia kotów i dzieci. Widać, że łączy ich wielkie uczucie

Top 5 najpiękniejszych ras kotów

1- Szkocki zwisłouchy

To one są często bohaterami zabawnych obrazków i memów w internecie. Swój urok zapewniają oklapniętym uszkom i wyjątkowo okrągłemu pyszczkowi. Nie można przejść obok nich obojętnie. Gdyby tego było mało, są czułe i kochane. Kot idealny?

Popularne wiadomości teraz

Znaki zodiaku, w których marzenia się spełniają w lipcu

Grażyna Torbicka i Adam Nawałka. Co łączyło tych dwoje?

Horoskop przyjaźni: te pary znaków zodiaku najlepiej się dogadują. To przyjaciele na całe życie

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

2- Brytyjski długowłosy

Koty brytyjskie są dziś bardzo modne. Cechują się krępą postawą i sporymi rozmiarami, mają krótkie łapki. Jednak to, co kochamy najbardziej w brytyjczykach to ich aksamitne futerko. Uważa się je za bardzo godne i dumne koty. 

3- Kot abisyński

Koty abisyńskie to modelki wśród całego gatunku. Wyróżniają się bowiem swoją smukłą sylwetką. Rasa ta ma lekko podłużny pyszczek i charakterystyczne duże uszy, przez co bardzo przypominają swoich przodków – święte koty należące do Egipskich faraonów. Uważa się, że są bardzo szlachetne i przebiegłe.

4- Ragdoll

Nazwa rasy nawiązuje do ciekawej cechy tych zwierzaków: wzięte na ręce wiotczeją jak szmaciana lalka! Dodatkowo koty te cechują się uroczywmi pyszkami z niebieskiemi oczami i bardzo dużą ilością futerka. Są to koty bardzo psotne ale też nieśmiałe.

5- Kot syjamski

Syjamczyki bez wątpienia  charakteryzują się przede wszystkim ubarwieniem. Jednak co ciekawe koty te rodzą się całkowicie białe, dopiero z czasem na jego ciele zaczynają się pojawiać ciemniejsze plamki, zazwyczaj na skarpetkach, pyszczku, ogonie i czubkach uszu. Mówi się, że są to koty, które lubią chodzić własnymi ścieżkami.

Jednak bez względu na to czy kot jest rasowy czy nie, możemy stworzyć z nim piękną przyjaźń na lata. Tymbardziej, jeśli uratujemy kota ze schroniska, on może nam się za to odpłacić jeszcze większą miłością.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com