Wielu miłośników kotów zmuszonych jest znosić nie tylko sierść na ubraniach i meblach, ale także specyficzny zapach tych zwierząt. Są jednak rasy kotów, które wcale nie mają żadnego specyficznego zapachu.

Kot abisyński

Sierść tych kotów jest gęsta i krótka i nie potrzebuje specjalnej pelengacji. Linienie kota abisyńskiego również nie sprawia właścicielowi żadnych kłopotów. Na kociej ściółce można zobaczyć zaledwie kilka pojedynczych kosmyków. Kot abisyński jest dość schludny, szybko przyzwyczaja się do toalety, a obecność nieprzyjemnych zapachów nie jest dla niego typowa.

Kot orientalny

Charakterystyczną cechą tej rasy jest lśniąca i gładka sierść, którą oni tracą tylko w jednym przypadku. Ten kot jest bardzo przywiązany do swoich właścicieli i w przypadku ich dłuższej nieobecności zaczyna za nimi tęsknić, a towarzyszy temu obfita utrata sierści. Jednocześnie te koty z natury są niezwykle schludne, dlatego raczej nie spowodują żadnych niedogodności dla właścicieli kotów.

Kot tajski

To są bezpretensjonalne i czułe koty. Linienie jest dla tej rasy rzadkim zjawiskiem i nie nastręcza szczególnych problemów, ponieważ rasa ta nie ma podszerstka. Ponadto koty tajskie nie mają nieprzyjemnego zapachu.

Popularne wiadomości teraz

Mikołaj Krawczyk świętuje 2. rocznicę ślubu ze swoją ukochaną: w sieci opublikował weselne zdjęcia z partnerką Sylwią

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Twój znak zodiaku zdradza, dlaczego podobasz się innym. Dzięki temu, ludzie się w Tobie zakochują

Mekong Bobtail

Brak wyraźnego zapachu u przedstawicieli tej rasy ma przyczynę genetyczną. Faktem jest, że Mekong Bobtails są doskonałymi myśliwymi, którzy mogą godzinami polować na zdobycz. W tym przypadku zdradziłaby je obecność nawet najmniejszego zapachu. Koty te mają krótką i gładką sierść, dbają o siebie, dzięki czemu zawsze pozostają czyste i nie mają żadnego nieprzyjemnego zapachu.

Kot bengalski

Koty bengalskie są bardzo przyjaznymi oraz łatwymi w utrzymaniu kotami. Pielęgnacja ich krótkiej sierści nie wymaga wiele czasu i wysiłku. W domu, w którym mieszka kot bengalski, można znaleźć tylko pojedyncze włosy, które praktycznie nie wywołują reakcji alergicznej.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational