Nie wszystkie zwierzęta są w stanie zaakceptować nieobecność właściciela. U niektórych zwierząt długa rozłąka może wywołać silny niepokój, zwłaszcza u szczeniąt. Co więcej, istnieją rasy, dla których samotność jest nie do zniesienia.

Labrador retriever

Te psy są znane jako najbardziej towarzyskie i spokojne. Jednak badania wykazały, że długie rozłąki z właścicielem mogą pogorszyć zachowanie labradora.

Border collie

Te psy są inteligentne, łatwe do wyszkolenia. Z tego powodu na samotności mogą szybko zacząć czuć się smutne, znudzone oraz zestresowane.

Cavalier king charles spaniel

Dla tych ozdobnych psów samotność jest nie do zniesienia, potrzebują całodobowej obecności właściciela. Z tego powodu rozłąka może wywołać w nich niepokój oraz pojawienie się wielu złych nawyków.

Jack Russell terrier

Psy tej rasy są bardzo energiczne, dlatego długie siedzenie w domu jest szkodliwe dla ich stanu psychicznego. Kiedy właściciela nie ma w pobliżu, Jack Russell terrier staje się niekontrolowany i zaczyna szkodzić zarówno sobie, jak i wszystkim wokół siebie.

Popularne wiadomości teraz

Mikołaj Krawczyk świętuje 2. rocznicę ślubu ze swoją ukochaną: w sieci opublikował weselne zdjęcia z partnerką Sylwią

Ciężko uwierzyć, że to matka i syn: Kasia Cichopek pokazała się z dorosłym synem. Fani: "Wyglądacie jak siostra z bratem"

Czy będzie trzecie dziecko w rodzinie Lewandowskich? Ania podała konkretną odpowiedź

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Owczarek niemiecki

Ważne jest, aby te psy zawsze byli w towarzystwie. Na samotności psy pasterskie szybko zaczynają odczuwać smutek, co powoduje problemy zdrowotne. To samo dotyczy owczarka australijskiego.

Bichon frise

Podobnie jak Cavalier King Charles Spaniel, rasa ta należy do psów do towarzystwa. W gronie rodziny, obok właściciela, czują się komfortowo, natomiast samotność przynosi im cierpienie.

Wyżeł węgierski krótkowłosy

Ten wdzięczny i smukły pies został wyhodowany do polowań. Lubi być blisko właściciela oraz spędzać czas w ruchu. Ciągłe siedzenie w pomieszczeniu ma negatywny wpływ na jego stan psychiczny. To samo można powiedzieć o rasie Wyżeł niemiecki krótkowłosy.

Pudel miniaturowy

To najmniejszy z istniejących obecnie gatunków pudli. Psy tej rasy mają miękki i lekki charakter. Ważne jest, aby stale czuły miłość i troskę, dlatego rozłąka może wywołać u nich poważne zaburzenia.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational