Wśród miłośników zwierząt istnieje podział na miłośników kotów i miłośników psów. Często „miłośnicy kotów” uzasadniają swój wybór tym, że kociaki ich zdaniem są bardziej czułe i mniej wymagające niż ich szczekający bracie. „Miłośnicy psów” natomiast wybierają psy ze względu na ich energię i nieustanną uwagę. Dla osób, które wciąż nie mogą zdecydować, do której grupy oni należą, opracowaliśmy listę ras kotów, które zachowują się niczym psy.

Kot abisyński

Te zwierzaki są bardzo oddane, lecz wymagają dużo uwagi i niemal całodobowego towarzystwa właściciela. Koty te uwielbiają także wodę i prowadza aktywny tryb życia. Ze względu na swoją towarzyskość nie tolerują samotności. Jeśli właściciel nie poświęci im wystarczającej uwagi, koty te mogą popaść w depresję. Ponadto koty abisyńskie łatwo poddają się tresurze, a nawet nie mają nic przeciwko spacerom na smyczy.

Ragdoll 

Rasa ta jest jedną z najbardziej popularnych ras kotów, które zachowują się niczym psy. I choć rasy tej nie można nazwać ekstrawertyczna ze względu na zamiłowanie do spokoju, w ilości uwagi, jaką te kociaki poświęca właścicielowi, ragdolle mogą konkurować z wieloma psami. Koty te również łatwo przystosowują się do nowych warunków, lubią spędzać czas z dziećmi oraz tolerują pojawienie się w domu innych zwierząt.

Kot Manx

Koty te przypominają psy w tym, że reagują na sygnał gwizdka. Ogólnie jest to bardzo rzadka rasa, która jest bardzo przywiązana do ludzi. Ponadto koty te są bardzo aktywne, można ich nauczyć różnych sztuczek i komend „nie”, „do mnie” itp.

Popularne wiadomości teraz

Małgozata Rozenek-Majdan pozuje z teściową. Fani: "Jaka młoda teściowa"

Anna Powierza schudła 30 kg. Aktorka wygląda rewelacyjnie

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Angora turecka

Opis tej rasy można sprowadzić do trzech słów – oddany, inteligentny, towarzyski. Koty te są przywiązane do swoich rodzin, wiec wykorzystują każdą okazję, aby towarzyszy właścicielowi dosłownie we wszystkim. Koty tej rasy są zabawne, psotne i niezależne. Podobnie jak większość ras psów, ta rasa kotów kocha zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kot bombajski

Koty te bardzo lubią spacery, często wyprowadzane są na smyczy. Dobrze dogadują się również z psami, ale czasami mogą zacząć zastraszać swoich większych braci. Rasa ta również uwielbia okazywać uwagę i tego samego wymaga od ludzi.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational