Zaletą małych kotów jest to, że świetnie czuja się nawet w małych mieszkaniach. Ta kwestia jest szczególnie istotna dla osób, które mieszkają w kawalerkach. Łatwiej też podróżować z takimi zwierzętami – zajmują niewiele miejsca w pociągach, samochodach czy autobusach. Ponadto niektóre linie lotnicze dopuszczają przewóz małych zwierząt na pokładzie.

Mimo niewielkich rozmiarów te delikatne i bezbronne koty są pełne miłości i czułości. Oto siedem najmniejszych ras kotów na świecie.

Kot singapurski

Rasa ta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmniejsza spośród wszystkich ras kotów na świecie. Zwykłe waga tych kotów waha się między 1,5-2,5 kg. Te egzotyczne koty, ze względu na swój niezwykły wygląd, przypominają nieco koty abisyńskie, ale łączy je tylko wspólny gatunek biologiczny. Przy niewielkich rozmiarach ten kot ma duże oczy, duże uszy, ponadto ich sierść ma niezwykły kolor "sepia agouti". Brak podszerstka sprawia, że ​​sierść tych kotów jest bardzo miękka i jedwabista, ponadto oni prawie nie gubią ja.

Munchkin

„Mały, ale odważny” – akurat w ten sposób można opisać tego kota. Munchkin ma krótkie lapy, a jego waga rzadko przekracza 5 kg, lecz mimo tego on ma dużo energii. Ten kot ciągle biega po domu oraz uwielbia wspinać się po różnych powierzchniach. Nie potrafią skakać daleko, ale to nie przeszkadza im w robieniu różnych sztuczek.

Popularne wiadomości teraz

Nieprzyjemna sytuacja na lotnisku. Agata Młynarska oburzona

Jacek Kurski zrobił zdjęcie żonie, jak karmi piersią. Efekt jest zniewalający. Co za widok

Joanna Liszowska pokazała się bez makijażu: fani porównują ją do Magdy Mołek

Makijażystka o niezwykłym talencie, która odmładza swoje klientki o kilkadziesiąt lat. Jej prace zachwycają

Kot cornish rex

Waga dorosłych kotów tej rasy również nie przekracza 5 kg, a dzięki wąskiemu i wydłużonemu ciału ten przystojniak wygląda wytwornie i zgrabnie. Niektórzy uważają, że cornish rex wygląda niczym kosmita ze względu na wysokie kości policzkowe, jajowatą głowę ze skośnymi oczami i zwężającymi się ostrymi uszami. Mają jednak przyjazny charakter, a także uwielbiają głaskanie.

Devon rex

Podobnie jak poprzednia rasa, koty te mają bardzo ekstrawagancki wygląd, ale mają bardziej energiczny charakter, więc ich właściciele na pewno nie będą się nudzić. Waga tych kotów wynosi 3,2-4,5 kg, a wysokość do 35 cm. Kolor ich sierści jest monochromatyczny – czarny, biały, szary, czekoladowy i od niebieskiego do fioletowego.

Amerykański curl

Charakterystyczną cechą tego kota są zakrzywione ku tyłowi uszy. Kot ten uwielbia „gadać”, a także wymaga dużo uwagi i miłości, która oddają właścicielu w tym samym stopniu. Zarówno wyglądem, jak i rozmiarem Amerykański curl przypomina pluszową zabawkę: średnia waga dorosłego kota tej razy waha się od 3 do 6 kg, a jego wysokość nie przekracza 33 cm.

Kot balijski

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy po raz pierwszy spotykasz tego miniaturowego kota, są jego duże niebieskie oczy. Ich waga waha się w zakresie 2,5-5 kg, a wysokość od 23 do 25 cm. Te koty są gatunkiem rasy syjamskiej, więc ich sierść jest tak samo jedwabista i ma tę samą różnorodność kolorów.

Dwelf

To kolejna niezwykła rzadka rasa kotów miniaturowych. Nazwa nawiązuje do słowa „elf” ze względu na ich ostre wystające uszy. Dla wielu zaletą tej rasy, oprócz niewielkich rozmiarów, jest brak sierści. Ponadto te koty są uważane za łatwe w utrzymaniu.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational