Takie psy rodzą się ze skrzyżowania dwóch różnych ras. Czasem profesjonalni hodowcy próbują wyhodować rasę, która weźmie od rodziców najlepsze cechy, czasem jest to tylko eksperyment dla ciekawości, a czasem, jest to po prostu wynik zbiegu okoliczności. W tym artykule opowiemy Wam o 16 rasach hybrydowych, które nie są oficjalnie uznane, ale są niesamowicie urocze!

Walrus Dog

Duże, mądre oczy, długie uszy i fałdy na pysku – to wszystko Walrus Dog otrzymał od Basset Hound i Shar Pei. Psy tej rasy są bardzo spokojne, mają wyostrzony węch i wysoką zdolność uczenia się.

Boxerdoodle

To jest rasa wyhodowana przez skrzyżowanie boksera i pudla. To są bardzo oddane psy oraz wyśmienici myśliwi. Łatwo znajdują wspólny język z innymi rasami, mogą żyć pod jednym dachem z kotami. Są miniaturowe, ale bardzo aktywne, więc lepiej będą się czuć w domu: w mieszkaniu będzie in ciasno i nudno.

Popularne wiadomości teraz

Janusz Józefowicz potwierdza krążące plotki

Fani oszaleli: Ola Szwed pokazała swoje piersi (FOTO)

7 cech kobiety, która zawsze wygląda drogo

6 najbardziej tajemniczych osób według znaku zodiaku: tylko nieliczni znają cala prawdę o nich

Husky Lab Mix

Husky Lab Mix to mieszanka husky i labradora. Cechą charakterystyczną tej rasy jest trudny charakter. Te psy kochają wolność, dlatego mogą czasami zachowywać się niekontrolowanie, a nawet agresywnie.

The Frenchie Pug

Ten krótkowłosy i bardzo dobroduszny piesek jest owocem miłości buldoga francuskiego oraz mopsa. Jego spokojna natura sprawia, że ​jest doskonałym towarzyszem dla dzieci, zawsze gotowym wesprzeć je w każdej aktywnej zabawie.

Goldendoodle

Rasa ta powstała ze skrzyżowania Golden Retrievera i Pudla, dziedzicząc po obu rasach to, co najlepsze. Goldendoodle jest mądry, piękny i posłuszny, oraz ma idealny rozmiar: psy tej rasy mogą ważyć zarówno mniej niż 10 kg, jak i więcej niż 25 kg.

The American Bulldog Shepherd

Rodzicami tego psa są owczarek niemiecki i buldog angielski, więc on wygląda trochę dziwnie, ale ma charakter psa stróżującego.

Bull-Pug

To mieszanka mopsa i buldoga: pysk ma jak mops, ale jest o rozmiarze buldoga. Dorosłe psy tej rasy dorastają do 40 cm wysokości i waza około 20-25 kg, uwielbiają się bawić i zawsze są przywiązani tylko do jednego właściciela.

Goberian

Ten niebieskooki przystojniak pojawił się po skrzyżowaniu husky i retrievera. Nie potrzebują tak długich spacerów jak husky i są spokojniejsze, dlatego całkiem komfortowo czują się nawet w małym mieszkaniu.

Shepherd Pei

Decyzja o skrzyżowaniu owczarka niemieckiego i shar pei może wydawać się dziwna, ale rezultatem jest słodki Shepherd Pei. Stojące uszy i płaski pysk, charakterystyczne dla psów pasterskich, wraz ze zmarszczkami Shar Pei wyglądają bardzo nietypowo. Pod względem charakteru to także symbioza najlepszych cech obu ras: spokoju, oddania i bystrego umysłu.

Siborgi

Mix corgi i husky na tle wszystkich innych wyróżnia to, że te krótkonogie psy wyglądają jak szczenięta w każdym wieku. Są bardzo aktywne, lubią bawić się z dziećmi, oraz komfortowo czuja się w mieszkaniu.

Pitsky

Pitsky są się rezultatem skrzyżowania pitbulla i husky. Dorastają do pół metra i bardzo kochają wolność: mogą być obojętne na zabawy z właścicielem, ale lubią chodzić bez smyczy w naturze, gdzie jest dużo miejsca. Łatwo poddają się tresurze, ale dość głośno szczekają.

Cheagle

Psy rasy Cheagle, czyli mieszanki chihuahua i beagle, są doskonałymi myśliwymi, saperami i ogarami. Ich niewielkie rozmiary rekompensuje doskonały węch, który pozwala im znaleźć zarówno zwierzynę w lesie, jak i narkotyki u przemytnika. Zabawne i zwinne, cheagle łatwo poddają się tresurze, ale treningi musza być regularne.

The Pembroke Sheltie

Rodzicami The Pembroke Sheltie są Sheltie i Corgi. Waga dorosłego psa rzadko przekracza 15 kg. Psy tej rasy są bardzo aktywne i uwielbiają się bawić.

Cockapoo

Istnieją cztery odmiany hybrydy cocker-spaniela i pudla, w zależności od wielkości. Cockapoo karłowaty waży nie więcej niż 3 kg, Cockapoo zabawkowy do 5 kg, miniaturowe do 9 kg, a standardowe do 30 kg. Są nieagresywne, łatwo dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami.

Pomsky

Mix pomeraniana i husky pojawiła się całkiem niedawno (w 2015 roku), ale już zyskała popularność dzięki wielu pięknym zdjęciom. Rasa jest wyłącznie zabawkowa, Pomsky prawie nie poddają się tresurze.

Aussie Pom

To jest mieszanka pomeraniana i owczarka australijskiego o niewielkich rozmiarach i zabawnym usposobieniu. Nuda jest mu obca, bo nie lubi siedzieć w miejscu.

Wielu hodowców nie pochwala takich eksperymentów, ponieważ nie wszystkie rasy nadają się do krzyżowania. Takie psy mogą dziedziczyć skłonność do chorób lub problemów ze zdrowiem psychicznym. Dlatego lepiej zachwycać się niezwykłymi psiakami na zdjęciach i nie próbować samodzielnie hodować nowej rasy.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie