Ta historia wydarzyła się prawie 100 lat temu w Japonii. Hidesaburō Ueno, profesor na wydziale rolnictwa na Uniwersytecie w Tokio wziął pod opiekę złotobrązowegoo psa rasy akita inu. Prawdopodobnie pies trafił do nieg z ulicy i zyskał ciepły dom.

Przez lata Hachiko bo tak profesor nazwał czworonoga bardzo zżył się ze swoim właścicielem. Niemalże towarzyszył mu w każdej czynności. Codziennym rytuałem było odprowdzanie pana na stacje, z której odjeżdżał do pracy. Pies szybko stał się rozpoznawalny i był ulubieńcem mieszkańców i podróżujących.

Top 5 najdziwniejszych psiaków na świecie

Zawsze o tej samej porze Hachiko czekał na swojego właściciela. Niestety pewnego dnia profesor zmarł w pracy doznając silnego krwotoku. Nigdy nie powrócił już do swego wiernego przyjaciela.

Popularne wiadomości teraz

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozuje z mężczyzną na łące. Jaka relacja ich łączy?

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej odkryła swój talent muzyczny

Dagmara Kaźmierska w stylizacji jak z Hollywood. Aby założyć takie buty trzeba mieć sporo odwagi

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Jednak pies czekał! Czekał wiernie przez 10 lat. Codziennie przychodził na stacje o godzinie, o której jego pan odjeżdzał i wracał z pracy. Pies po wielu latach rozłąki dołączył do swojego pana.

Ta niezwykła historia była inspiracją do napisania książek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych oraz pomysłem na nakręcenie filmów o losach psa i jego pana.

Po latach naukowcy potwierdzili, że przyczyną odejścia Hachiko była choroba nowotworowa. Część jego szczątek została pochowana przy jego panu, a część złożona można zobaczyć w muzeum bowiem szczątki psa, wypchane i odpowiednio zabezpieczone. Symboliczny pomnik Hachiko znajduje się na cmentarzu Aoyama w Minatoku w Tokio.

Wiecej ciekawych artykulow na kolezanka.com