— Kogo opłakujesz, mademoiselle? — zapytał drwiąco mężczyzna, który ubierał kobiety w kaskady aksamitu à la Belle Époque. „Dla ciebie, monsiniorze”, padła uwłaczająca odpowiedź.

Rzeczywiście, ta delikatna mała kobieta prawie w pojedynkę zdołała wymyślić to, co obecnie nazywa się współczesną modą.

Co będą oznaczać nasze sny w tym tygodniu - od 12 do 18 lipca? Czy będą wśród nich przepowiednie

Lekcja 1: „Sukces często osiągają ci, którzy nie są świadomi możliwości porażki” Niedawno przyjaciel powiedział mi: „Coco Chanel nie gotowała”. Miała na myśli to, że skupiła się na tym, co naprawdę kochała i robiła dobrze – budowaniu luksusowej marki, pozostawiając gotowanie tym, którzy się w tym wyróżniają.

Lekcja 2: „Nie lubię jedzenia, które daje się odczuć po jego zjedzeniu.” Chociaż Chanel często jadała obiady z bogatymi i sławnymi w wyższych kręgach Europy, jej upodobania były proste, gdy została sama w swojej willi w Riwiera Francuska. Na obiad najczęściej były pieczone ziemniaki lub tłuczone kasztany. Ale jej kucharzom surowo zabroniono używania cebuli. „Nie lubię jedzenia, które daje się odczuć po zjedzeniu” – powiedziała.

Popularne wiadomości teraz

Daniel Martyniuk świętuje 32. urodziny: od swojej ukochanej mamy dostał niesamowity prezent

Małgorzata Kożuchowska w długich włosach! Nowa fryzura odmłodziła ją o dziesięć lat

Tak wygląda dziecko urodzone w małżeństwie tej niezwykłej pary

Asystent, nie lider: mąż Elżbiety II porównał kiedyś Kate Middleton do księżnej Diany

Lindy Woodhead w swojej książce Paints of War, opisując piknik zorganizowany przez Elenę Rubinstein i Elizabeth Arden, na który została zaproszona Coco, mówi, że „miała ekscentryczny gust w jedzeniu i nie mogła znieść zapachu pikantnego jedzenia. Zapach smażonych żeberek, ostrego sosu, cebuli i ostrej fasoli sprawił, że zrobiło jej się niedobrze.”

Burze magnetyczne: niebezpieczne dni lipca-2021

Lekcja 3: „Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem” Koncepcja małej czarnej sukienki była prezentem od Chanel dla kobiet na całym świecie. „Kolor, który ci odpowiada, jest modny” – powiedziała. Przed Chanel czerń była uważana za kolor żałobny, ale wymyślona przez nią sylwetka, użyte tkaniny, takie jak jedwab, tiul, koronka, długość tuż za kolanem, a także to, że taka sukienka wysmukla każdą figurę na zawsze sprawiła, że ​​ta sukienka jest ponadczasowa.

Lekcja 4: „Zawsze używaj perfumy "Dwa słynne powiedzenia Chanel mówią same za siebie:" Kobieta, która nie używa perfum, nie ma przyszłości "i" Gdzie należy pachnieć? Gdziekolwiek chcesz być pocałowany.” Kiedy chemik pracujący dla Chanel stworzył perfumy przy użyciu syntetycznych chemikaliów (aldehydów), otrzymał trwały zapach, który był niepodobny do niczego innego, zapakowany w kwadratową butelkę, raczej charakterystyczną dla perfum męskich, i nazwaną ... Chanel No. 5 - liczba, która stała się dla Coco, jest szczęśliwa.

Lekcja 5: „Będąc w ramionach mężczyzny, nie chcę ważyć więcej niż ptak!” Chanel nie była wegetarianką (ale można śmiało powiedzieć, że nie zjadłaby Big Maca, choć prawdopodobnie byłaby jego najbardziej elegancko ubraną klientką).

Kochała szampana, gorącą czekoladę, którą piła w kawiarni Chez Angelina na Rue de Rivoli w Paryżu, sery, krakersy. Każdego dnia próbowała jeść kawior i pić czerwone wino, aby zachować młodość i piękno. Chanel uważała, że ​​będąc w ramionach mężczyzny, waga kobiety powinna być jak ptak. Pod koniec lat Chanel zdecydowała, że ​​w Paryżu jest zbyt wiele kobiet z nadwagą.

„Najważniejsze to nie jeść” – powiedziała kiedyś fotografowi jednego z magazynów o modzie. „Nienawidzę widzieć ilości jedzenia, które jedzą Francuzi”.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie