Zielone rośliny doniczkowe to w ostatnim czasie prawdziwy hit. Jeszcze nigdy nie było większej mody na domową dżunglę, tak jak teraz. Im więcej, tym lepiej! 

Jednak by na ludziach robiły wrażenie nasze roślinki, musimy o nie odpowiednio zadbać. W końcu nikt na widok wyschniętych liści się nie zachwyci. Co więc zrobić, by przez cały rok cieszyć się zielonym rajem?

Jak mieszka Maryla Rodowicz? Królowa polskiej piosenki ma dom niczym pałac

1 - Przesadź swoją roślinkę

Koniec lutego lub wrzesień to idealny czas na ten domowy obowiązek pasjonatów roślin. Istnieje w ogrodnictwie zasada, że rośliny roczne i dwuletnie przesadzamy co roku, starsze – co dwa lub trzy lata, a te, które rosną w dużych pojemnikach - jeszcze rzadziej (co roku wymieniamy jednak wierzchnią warstwę ziemi).

Popularne wiadomości teraz

Daniel Martyniuk świętuje 32. urodziny: od swojej ukochanej mamy dostał niesamowity prezent

Tak wygląda dziecko urodzone w małżeństwie tej niezwykłej pary

Michał Wiśniewski opublikował zabawne zdjęcie z synkiem. Pola komentuje: "Moje Miśki"

Pies nie puszcza swojego zbawiciela, dopóki go nie zabierze

Pamiętaj też o tym, by by rośliny nowo zakupione również przesadzić. Sklepowe doniczki są często za małe, a idealny pojemnik na kwiatka powinien być o 3-4 cm większe od poprzednich. Warto też stosować się do tego, by przed przesadzeniem dość mocno nawodnić roślinę, by łatwiej ją można było wyjąć z donicy.

2 - Zadbaj o ich "dożywienie"

Przecież nie tylko ludzie uwielbiają pyszności.. Roślinki także, tylko w innym wydaniu, oczywiście! Musisz je nawozić, jeśli chcesz, by pięknie kwitły. Dobierz odpowiedni nawóz do danego gatunku.To kwintesencja sukcesu ogrodnictwa.

Jednak pamiętaj, że rośliny doniczkowe nawozimy tylko w okresie od początku marca do końca września! Zaczynaj spokojnie i stopniowo zwiększaj im dawkę - zupełnie jak z dziećmi. Gatunki o dużych potrzebach np. pelargonie lub difenbachie nawozimy co 10 – 14 dni, te o mniejszych – średnio raz w miesiącu. 

Jak mieszka Kasia Tusk? Jej mieszkanie wygląda jak najlepszy apartament we Francji

3 - Odpowiednie nawodnienie

Gdy robi się cieplej - więcej pijemy. Tak też jest z roślinami. W okreśnie ciepłych temperatur zwiększamy roślinom dawkę wody. Pamiętaj, że lepsze dla roślin jest rzadsze, ale obfitsze podlewanie ich. Także temperatura cieczy ma znaczenie. Utarło się przekonanie, że woda do podlewania kwiatów powinna być zimna. Nie do końca, bowiem powinna mieć ona temperaturę ok. 20 stopni.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie