Tak, termin karma oznacza nie tylko działanie, ale także pewne konsekwencje tego działania. Wiele osób uważa karmę za rodzaj mechanizmu boskiej kary, karzącej niegodnych ludzi za ich grzechy.

Pamiętasz starszą Rose z filmu "Titanic"? Jaka była, gdy była młoda

Ale w rzeczywistości, nawet jeśli przyjmiemy rozszerzoną definicję karmy, patrząc na nią, można zrozumieć, że w żadnym wypadku nie jest to kara. Jest to raczej życiowa lekcja, której musisz nauczyć się unikać powtarzania błędów.

Duchowa definicja karmy

Jeśli mówimy o karmie w odniesieniu do duchowej strony twojego życia, to termin ten odnosi się do konsekwencji spowodowanych sumą działań i decyzji popełnionych i podjętych zarówno w teraźniejszości, jak i we wszystkich przeszłych życiach.

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Kaczorowska urodziła! Szczęśliwa mama pochwaliła się zdjęciem z maluszkiem

Sierpień zmieni wszystko! Znaki zodiaku, które zaczną życie od zera

Żołnierz dowiedział się, że jego żona miała aż 60 kochanków. Jego zemsta była słodka

Modne fryzury dla pań po 50-tce. Z takimi włosami elegancki wygląd jest gwarantowany

Ponieważ za każdą osobą podąża „ciąg” przeżytych żyć, wszyscy ludzie są obciążeni karmą, na którą zapracowali. Po śmierci twoja karma nie znika bez śladu i dlatego dusze ludzkie przychodzą na ten świat raz po raz poprzez reinkarnację - rodzisz się na nowo, aby mieć szansę stać się mądrzejszym i milszym, i zrekompensować "złe" z twoim nowym życiem, karmą przeszłych wcieleń.

Choroby karmiczne

Choroby karmiczne to pewne skutki, które są obecne na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Są bezpośrednim wynikiem tego, co ci się przydarzyło w poprzednich wcieleniach.

Astrologowie wymienili pięć niebezpiecznych dat w lipcu

Kiedy jesteś chory, najczęściej jest to spowodowane wirusem lub bakterią – krótko mówiąc, z powodu czynników zewnętrznych. Po stronie karmicznej choroby są zwykle spowodowane czynnikami wewnętrznymi – często takimi, o których można nawet nie podejrzewać.

Na przykład w poprzednim życiu możesz być biednym człowiekiem, który liczy każdy grosz. To życie stworzyło pewną karmę, którą dusza przeniosła na następną. A teraz, nawet jeśli jesteś bogaty i nie możesz sobie niczego odmówić, nadal mądrze, ekonomicznie obchodzisz się z pieniędzmi i nie wydajesz ich na próżno.

Dzieje się tak, ponieważ podświadomie wiesz, że nieostrożne obchodzenie się z pieniędzmi i bezmyślne wydawanie pieniędzy może postawić Ciebie i Twoją rodzinę w sytuacji, w której byłeś w poprzednim życiu. Jak widać, nawet jeśli w tym przypadku karma sprawiła, że ​​jesteś trochę powściągliwy, ogólnie rzecz biorąc, nie można tego nazwać negatywnym. Taka jest natura chorób karmicznych - mogą być zarówno negatywne, jak i pozytywne.

Negatywne choroby karmiczne Jeśli negatywne wydarzenia miały miejsce w twoich przeszłych życiach, może to doprowadzić do tego, że twoja dusza zostanie obciążona dużą ilością negatywnej karmy. Może to być bardzo poważną przeszkodą na drodze do oświecenia, ponieważ negatywna karma utrudnia twój duchowy rozwój. Staje się dla ciebie ciemnymi okularami, w których nie widzisz boskiego światła.

W większości przypadków negatywna karma jest dodawana do karmicznego ciężaru duszy, gdy masz negatywne interakcje z pewnymi ludźmi. Mówiąc o negatywnej karmie, nigdy nie można przeoczyć czynnika ludzkiego.

Na przykład, jeśli w jednym ze swoich przeszłych wcieleń zrobiłeś coś z ukochaną osobą, co powodowało, że czułeś się winny do końca swoich dni, ale nigdy nie przepraszałeś, to w tym życiu możesz odczuwać nieodparte pragnienie ciągłego przepraszania innych za wszystko dzieje się tak, nawet jeśli nie ma kropli twojej winy.

Wszystko dlatego, że wina stała się częścią twojej duszy i odpowiednio weszła w twoją podświadomość. Co ciekawe, choroby karmiczne niekoniecznie są spowodowane niektórymi z twoich złych działań w poprzednich wcieleniach – równie dobrze możesz być nie złoczyńcami, ale ofiarami.

Jeśli w jednym z poprzednich wcieleń padłeś ofiarą nadużyć ze strony bliskich, nawyk ukrywania swoich uczuć, zabranych w tamtym życiu, może równie dobrze przejść do następnego. To z kolei prowadzi do depresji i ataków paniki, a nawet może wywołać przewlekłe choroby układu nerwowego.

Choroby karmiczne bierności

Niektóre z chorób karmicznych nie są spowodowane działaniami z poprzednich wcieleń, ale zupełnie przeciwnie - biernością.

Tak, przyjęta rola biernego obserwatora (na przykład, gdy widziałeś, jak dzieje się zło i możesz mu nawet zapobiec, ale wolałeś nic nie robić) może skutkować krótkowzrocznością w późniejszym życiu.

Wynika to z faktu, że bierna obserwacja zła połączona z bezczynnością doprowadziła do tego, że twoje oczy nagromadziły wiele negatywnych wibracji. Te negatywne wibracje stały się karmą niesprawiedliwości, która pozostała z wami w następnym życiu.

Choroby karmiczne mogą nadrobić zaległości w każdym momencie twojego życia, a ich konsekwencje mogą być bardzo negatywne. Jednak nie zawsze jest to to, co uważasz za chorobę karmiczną, tak naprawdę jest - często może to być tylko konsekwencja złych nawyków lub niezdrowego stylu życia.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie