„Nigdy nie jest za późno” to dobrze znane powiedzenie, które zwięźle opisuje codzienne życie Joan MacDonald. Jeszcze trzy lata temu 76-letnia babcia z Kanady cierpiała na nadwagę i poważne problemy ze zdrowiem. Ale pewnego dnia dzięki sportowi życie emerytki zmieniło się o 180 stopni. Teraz nie potrzebuje żadnych leków, aby dobrze się czuć.

Zbędne kilogramy i złe samopoczucie. Jak wyglądało życie MacDonald przed utratą wagi?

Joan McDonald miała nadwagę przez kilka ostatnich dziesięcioleci. Dawno temu kobieta wyszła za mąż, ale jej małżeństwo trudno było nazwać udanym, więc  ona zaczęła po prostu zajadać swoje problemy. Łatwo zgadnąć, w jaki sposób to wpłynęło na sylwetkę kobiety – jej waga zaczęła stopniowo rosnąć.

W pewnym momencie waga Joan zbliżyła się do 90 kilogramów. Dla miniaturowej kobiety taka waga była krytyczna. Ponadto nadwaga zaczęła negatywnie wpływać na stan zdrowia kobiety. Emerytka zaczęła cierpieć na nadciśnienie tętnicze, wysoki poziomu cholesterolu i chorobe refleksową przełyku. Poradzić sobie z tym wszystkim Joan mogla tylko za pomocą leków.

Ponadto z wiekiem u kobiety zaczęły boleć stawy. Przeszła nawet operację wymiany stawu kolanowego. Po interwencji medycznej MacDonald ledwo mogła samodzielnie chodzić po schodach i nie mogła uprawiać sportu.

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Kaczorowska urodziła! Szczęśliwa mama pochwaliła się zdjęciem z maluszkiem

Oliwia Bieniuk odsłoniła za dużo: 19-latka pokazała się w odważnej sukni (FOTO)

Katarzyna Skrzynecka pokazała się z piękną fryzurą: fani zachwyceni jej nową odsłoną (ZDJĘCIE)

Gdzie na wakacje: jaki odpoczynek jest idealny dla Twojego znaku zodiaku

W jaki sposób córka i smartfon pomogły Joan zmienić jej życie na lepsze?

W 2017 roku córka Joan, Michelle, postanowiła zmienić tryb życia swojej matki. Ona zaoferowała Joan wspólnie ćwiczyć. Co ciekawe, Michelle ma ponad 50 lat, ale nadal starannie dba o swoje zdrowie, sylwetkę i wygląd.

W związku z tym, że Michelle ćwiczyła według programów z Internetu, Joan musiała sobie kupić iPhone'a. Wtedy zaczęły się trudności, bo staruszka nawet nie wiedziała, jak się nim posługiwać. W rozmowie z brytyjskim Daily Mail przyznała, że ​​w pewnym momencie chciała zrezygnować ze sportowych przedsięwzięć.

Czasami chciało mi się płakać i zrezygnować z tego wszystkiego. Ale na szczęście jestem zbyt uparta.

Córka i zięć Joan postanowili pomóc jej w opanowaniu funkcji iPhone'a oraz wyszukiwaniu informacji w sieci i aplikacjach.

Plan treningowy i dieta

Plan treningowy McDonald's zmieniał się co tydzień. Kobieta zaczęła chodzić na siłownię cztery razy w tygodniu i wykonywać ćwiczenia dla początkujących. Ponadto codziennie poświęcała czas na trening Cardin.

Z pomocą córki Michelle i aplikacji Joan poznała zasady zdrowego odżywiania. Kiedyś po każdym posiłku kobieta jadła dużo słodyczy lub orzechów, ale teraz skupia się na białku i zdrowych tłuszczach nasyconych. Ponadto emerytka nie musiała zbyt ograniczać dziennego spożycia kalorii, ponieważ do budowy mięśni potrzebna jest energia. Okazało się, że im chudsza się robiła Joan, tym więcej musiała jeść.

Wyniki i motywujące wskazówki Joan McDonald

Dzięki regularnym treningom i nowej diecie Joan udało się zrzucić 25 kilogramów, a nawet zbudować masę mięśniową. Ćwicząc na siłowni, Joan wyciska mniej więcej tyle, ile ważyła wcześniej.

Ponadto MacDonald nauczyła się doskonale podciągać się na drążku.

Obecnie emerytka nie potrzebuje żadnych leków, żeby czuć się dobrze. Kiedyś Joan musiała uczyć się wszystkiego od podstaw, a teraz dzieli się swoim doświadczeniem z followersami na swoim profilu na Instagramie. Obecnie kobieta ma ponad 1.3 milionow fololowersów!

MacDonald jest nawet nazywana fitness guru – i nie bez powodu. Oto co radzi ludziom, którzy również chcą być lepsi.

  • Jasno określ rzeczy, które chcesz zmienić w życiu I w sobie, i zapisz je na liście.

  • Sporządź listę nowych nawyków, które chcesz nabyć.

  • Sporządź plan treningowy oraz plan żywieniowy. Albo udaj się do ekspertów, aby zrobili to za Ciebie.

  • Nie czekaj szybkich rezultatów ani nie daj się zwieść magicznym dietom.

  • Zmień swoje nastawienie do stopniowych zmian i naucz się cieszyć się nawet z małych sukcesów. Ponadto naucz się w końcu kochać siebie.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie