Tylko dlatego, że do tego dopasowuje się ich wewnętrzny zespół skłonności i upodobań. Krótko mówiąc, charakter. A postać zaczyna się formować od pierwszych sekund istnienia, jeszcze wcześniej - podczas porodu.

Które zwierzę pasuje do twojego męża według znaku zodiaku

Procesy te bada zupełnie nowa nauka - psychologia noworodków. Uwzględnia bardzo ograniczony okres czasu – od poczęcia do porodu i uważa się, że mogą mieć znaczenie jako momenty związane z ciążą, porodem (zwłaszcza komplikacjami) oraz zachowaniem rodziców w tym czasie – w pierwszej kolejności oczywiście , matek.

Poród w stanie symulacji

Takie osoby od dzieciństwa są niewtajemniczone, bezradne, nie umieją podejmować decyzji, przerzucają odpowiedzialność za przyszłość i za to, co już się stało innym. Długo nie mogą założyć nowego biznesu, potrzebują nacisku, ale jednocześnie nie mogą znieść, gdy pomoc stanie się zbyt aktywna.

Popularne wiadomości teraz

Janusz Józefowicz potwierdza krążące plotki

Żołnierz dowiedział się, że jego żona miała aż 60 kochanków. Jego zemsta była słodka

Katarzyna Skrzynecka pokazała się z piękną fryzurą: fani zachwyceni jej nową odsłoną (ZDJĘCIE)

Gdzie na wakacje: jaki odpoczynek jest idealny dla Twojego znaku zodiaku

Nawet twórcy nie wierzą w ich możliwości do ostatniej chwili, przejawy twórczości odkładają na ostatnią chwilę: piszą wiersze w pośpiechu, tworzą formuły na kartce papieru, wciskają się między pasy zupełnej obojętności itp.

Jeśli poród był przedłużony

Takie dzieci mogą w przyszłości mieć problemy z przebywaniem w ograniczonej przestrzeni (klaustrofobia), unikać dużych grup, skłonnych do samotności. Potrafią być twórcami, choć ich praca w każdej dziedzinie działalności jest wyraźnie przygnębiająca. Kobiety mają migreny, zawroty głowy, mężczyźni wczesne nadciśnienie.

Intymnie, konserwatywny, skrępowany, choć jest odwrotnie: próbując się przezwyciężyć, mężczyzna gwałci swoją psychikę i obciąża ciało, rozpoczynając liczne powieści, których nie może znieść nic poza nowym atakiem samotności i lęku przed związkami. Miłość do własnych dzieci (zwłaszcza do kobiet) jest niezwykle zastrzeżona: nadwzroczność łączy się z niechęcią do powołania do życia osoby dorosłej i całkowicie samodzielnej.

Poprzednie ciąże zakończyły się aborcją / poronieniem

Płód wciąż czuje w łonie matki, że jest w miejscu, w którym ktoś już umarł – i boi się, że mu się to przydarzy. Nawet jeśli ta ciąża jest pożądana, a matka nie zamierza jej przerwać, strach przed śmiercią może pozostać w głębi podświadomego dziecka.

W przyszłości objawia się to zwiększonym niepokojem, nieufnością, niezdolnością lub niechęcią do nawiązania bliskich kontaktów emocjonalnych, brakiem potrzeby miłości. Jeśli poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem lub istniało ryzyko poronienia w trakcie tej ciąży, płód doświadcza zwiększonego niepokoju matki, jej zwiększonej wrażliwości na to, co się dzieje, jej zwiększonej troski o nienarodzone dziecko.

Stąd możliwe skłonności egoistyczne, potrzeba oddawania czci innym, zwłaszcza rodzicom i bliskim. Człowiek może być całkowicie bezradny bez ciągłego dopływu ciepła i troski ze strony opiekunki, którą często jest matka.

Test psychogeometryczny. Opowie Ci wszystko o Twoich mocnych i słabych stronach

Spodziewali się chłopca a  urodziła się dziewczyna (lub odwrotnie)

A oto przypadek, który wydaje się nie wpływać na przebieg ciąży i porodu, ale czasami dramatycznie zmienia życie człowieka. Wydawałoby się, że proces ciąży nie zależy od płci płodu, jednak psychologowie uważają, że płód wciąż oddaje wewnętrzne pragnienie matki i jest przepełniony poczuciem winy za „niespełnienie” jej pragnień.

Takie dzieci mają więcej cech charakteru płci przeciwnej niż inne. Kobiety wybierają „męskie” zawody, rywalizują o możliwość pokazania, że ​​same nie są gorsze od tych w spodniach. Mężczyźni są delikatni i niezdecydowani, jak kobiety w przebraniu. Przekazują partnerowi inicjatywę w seksie (ale iw ogóle w życiu).

Znalezienie szczęścia dla obu jest bardzo trudne. Podświadomość stawia żądanie: jeśli nawet rodzice nie chcieli, abyś urodził się chłopcem (dziewczyną), to potrzebujesz żony, aby nie postrzegała cię jako męża. Ale świadomość często woli samotność.

Cesarskie cięcie

Zakłócenie naturalnego procesu porodu w wyniku cięcia cesarskiego również nie jest najlepszą opcją na poród. Wprawdzie operacja nie jest wykonywana tak po prostu i są do niej ścisłe wskazania, ale dziecko nie przechodzi przez kanał rodny, jest natychmiast poza matką, bez żadnego przygotowania.

W podświadomości może być odkładane jako uczucie bezużyteczności (zabierane i wyrzucane) lub przemoc (zmuszona do narodzin, a ja nie byłam gotowa). Dlatego takie osoby łatwo popadają w stan stresu, potrafią wielokrotnie powtarzać to samo, rzekomo poprawiając wyniki, ale w rzeczywistości tylko powtarzając i powtarzając tę ​​samą ścieżkę tworzenia, której podświadomie nadaje się cechy procesu narodzin. Nie tolerują ingerencji w ich sprawy. I choć mogą długo i ostrożnie konsultować się z różnymi osobami, wybiorą tylko takie rozwiązanie, do którego zostały pierwotnie ustawione.

Nogi do przodu

Poród w miednicy (kiedy dziecko nie idzie głową do przodu, a nogami, jedną nogą, kolanem lub miednicą) jest dłuższy niż zwykle, płód cierpi coraz dłużej z powodu braku tlenu. Jednak gdy rodzi się całe ciało, głowa pozostaje przez jakiś czas w miękkości, ciemności i bezpieczeństwie macicy matki.

Przebieg porodu w prezentacji miednicy zapewnia położnik, który przez pewien czas hamuje ruch płodu, uciskając miednicę dłońmi. Jeśli nogi idą do przodu, lekarz hamuje postęp, jakby zmuszając płód do przysiadu. Wszystko po to, aby poprawić przebieg porodu, ale w podświadomości mogą pozostać jedynie przeszkodą do światła i życia, a także różnice w odczuciach z ciała i głowy.

Dlatego też charakter takich osób jest często sprzeczny: często zmieniają swoje decyzje, nawet jeśli zdają sobie sprawę, że nie jest to na ich korzyść. Ponadto niektórzy nie tolerują dotyku, a większość kontaktu fizycznego jest trudna do tolerowania, tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Oczywiście wpływa to zarówno na ogólne relacje z innymi, jak i życie intymne. Takich ludzi cechuje też upór, który czasem dochodzi do absurdu.

Wcześniaki lub dzieci urodzone znacznie później

Według niektórych psychologów wcześniaki rodzą się po to, aby skrócić czas oczekiwania matki, a także czy ma wątpliwości, czy w ogóle będzie w stanie urodzić lub urodzić tak duże dziecko w wieku 9 miesięcy.

Taka wczesna opieka nad drugim człowiekiem na zawsze tworzy potrzebę bycia potrzebnym, potrzebę bycia ochroną i wsparciem. Brak osoby do opieki prowadzi do nadmiernego kłopotu z psami, kotami, a nawet przedmiotami nieożywionymi. Strach przed samotnością czyni takie osoby bardzo wrażliwymi, a przedwczesny poród na zawsze staje się podstawą do wzmożonego zwracania uwagi na upływ czasu.

Szczęśliwi uczą się żyć zgodnie ze swoim wewnętrznym rytmem, a przegrani nieustannie nadrabiają zaległości, a potem pozostają w tyle. Może to prowadzić do wrzodów żołądka, astmy oskrzelowej, reumatyzmu, czyli chorób określanych mianem psychosomatycznych.

Ale dzieci urodzone znacznie później wydają się wątpić, czy powinny się urodzić. Wydaje im się, że nie są specjalnie oczekiwani. W każdym wieku tacy ludzie odkładają robienie rzeczy na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli są im narzucane. Mogą być opóźnione w rozwoju, chociaż ich inteligencja nie jest zmniejszona.

Wybierają i robią karierę przez długi czas. W pełni realizują się w wieku, w którym rówieśnicy od dawna osiągają sukcesy (jednak kariery dawniej przeniesionych okazują się często jeszcze bardziej imponujące, ale jakby utknęły na starcie). Jednocześnie są prawie niezdolne do zmiany, wychowania, nieufne, stale spóźnione lub nieświadomie mylące miejsce lub czas spotkań, spotkań itp.

Niechciane dziecko

Dzieci, które w dzieciństwie mają mało miłości, są niepożądane, przypadkowe, nieplanowane. Czując się niepotrzebni, a nawet odrzuceni, w łonie matki zdają sobie sprawę, że nie przyniosą szczęścia rodzicom. Dlatego główną ideą ich życia jest to: nie chcieli mnie, jestem niegodny, nie zasługuję na miłość.

Stąd problemy w życiu - pod każdym względem mają zadowolić obiekt miłości, próbując udowodnić swoją konieczność, wręcz przeciwnie, odrzucają szczerą miłość i nie wierzą w oddanie. Ponadto charakteryzują się ogólną nieuwagą i niechęć do planów i harmonogramów. To komplikuje życie osobiste i staje się przeszkodą w Twojej karierze.

Ale niektóre z niepożądanych są tak kompensowane za swoje cechy, że przechodzą w drugą skrajność - zamieniają się w skrupulatnych wykonawców, w których wszystko jest malowane na długie lata, wszystkie działania układane są na półkach.

Pomysł, że są niepożądane, psuje nieplanowane życie. Teraz najważniejsze dla nich jest zrozumienie i zaakceptowanie, że w swoim życiu nie są już zależne od pragnień matki, że mogą i powinni zarówno kochać, jak i być kochanymi.

Jeśli dziecko leży nieprawidłowo w macicy

Przed porodem położnik próbuje skorygować jej pozycję. Wynika to po pierwsze z przemocy wobec matki i płodu, a po drugie z niepewności, że procedura się uda. Niepokój matki, dotyk rąk lekarza mają zupełnie specyficzny charakter.

Tacy ludzie nieustannie pracują nad sobą, zawsze angażują się w aktywne działania, ale z jakiegoś powodu nie to. Nie potrafią określić właściwego kierunku (nawet podczas jazdy po ulicy), nie rozumieją, skąd czerpać informacje lub umiejętności, nie mają własnego zdania na temat rzeczy dalej niż 2 ruchy.

Jednocześnie mogą być niezwykle wybredne, mobilne, niespokojne, obsesyjne, ale nie ma żadnych osiągnięć ani awansów. Fizycznie niewłaściwa pozycja w macicy może prowadzić do problemów z postawą, sylwetką, ruchami. Ból kręgosłupa, stawów, narządów wewnętrznych, przy całkowitym braku jakiejkolwiek patologii. Czasami takie dolegliwości są traktowane jako przejaw depresji, nerwicy, myślenia, ale to tylko część ogólnego typu reakcji nerwowych.

Splątanie pępowiny

Możliwe, że dzieci, które pod koniec ciąży lub dopiero podczas porodu miały owiniętą pępowiną wokół szyi - najszczęśliwsze, ale też najbardziej obrażone psychicznie. Mają szczęście, że przeżyli, ale ciągłe uczucie pętli na szyi na całe życie pozostawia ślad w przeżyciach emocjonalnych.

Często są one (zwłaszcza kobiety) podatne na histerię, a pierwszą oznaką zbliżającego się ataku jest uczucie guzka w gardle, który utrudnia oddychanie lub połykanie. Mężczyźni nie znoszą krawatów ani obcisłych golfów.

Podświadomy nawyk życia na krawędzi śmierci prowadzi do tego, że tacy ludzie mają skłonność do przygód, sytuacji ekstremalnych. Początkową reakcją jest panika, ale w momencie podejmowania decyzji zachowują się jakby przewidując wszystko od początku do końca i robią jedyne prawdziwe, prawie samobójcze czyny. To samo dotyczy relacji osobistych: stałego kontaktu z partnerami, którzy wyrządzą więcej szkody niż pożytku.

Bliźnięta

Niemowlęta urodzone jako bliźnięta mogą odczuwać do siebie skrajną miłość lub skrajną urazę, w zależności od tego, jak przebiegała ciąża i czy brakowało im tlenu i składników odżywczych. Ponadto ważny jest wybór, jak łatwy był wybór – kto urodzić się pierwszy. Bliźnięta jednojajowe są zwykle zlokalizowane w macicy, więc kwestia pierwszeństwa jest rozwiązana na długo przed porodem.

Dlatego takie bliźnięta od pierwszych minut życia wyraźnie wykazują cechy przywódcy i niewolnika, a w przyszłości te relacje między bliźniakami a innymi nie ulegają zmianie. Ale bliźnięta dwujajowe mogą toczyć prawdziwe bitwy o prawo do urodzenia się jako pierwsze. Echa tego konfliktu wyrażają się w osobliwościach charakteru.
 
Urodzony jako pierwszy bliźniak może być agresywny, szczególnie w stosunku do drugiego bliźniaka. To echa biernej walki o prawo do pierwszego wyjścia, która rozwija się około 6-7 miesiąca ciąży. Do porodu jeszcze daleko, więc dzieci leniwie próbują zejść niżej, aby zająć strategicznie ważną pozycję podczas porodu.
 
Powolne szarpnięcia prowadzą do powstania pewnego niezadowolenia z siebie, ukrytej agresji, zwłaszcza w tym pierwszym. Co więcej, ten pierwszy może również okazywać tę ukrytą agresję tym żywym istotom, które uważa za młodsze, na przykład małym psom (ale nie kotom tej samej wielkości). W tym samym czasie ten pierwszy jest w stanie wziąć na siebie ciężar podejmowania decyzji czy wykonania trudnego zadania. 
 
Często w identycznej parze, pierwszy jest twórcą strategii, a drugi - doskonałym wykonawcą planu. Pierwsza w postrzępionych parach często okazuje się taka w wyniku aktywnego przemieszczenia dzieci przed porodem. Kobiety w ciąży wiedzą, że na krótko przed następnym porodem macica wydaje się opadać, oddychanie staje się łatwiejsze, głowa płodu (aw tym przypadku - pierwszy płód) jest przyciśnięta.
 
Podczas ciąży u bliźniąt takie obniżenie macicy może nie wystąpić lub wystąpić w ostatnich dniach przed porodem. Można powiedzieć, że przez cały ten czas bliźniacy nie mogą dojść do porozumienia, który z nich będzie pierwszy. A jeśli ich spór się przeciąga, obniżenie macicy może poprzedzać aktywność pobudzenia obojga dzieci - rozwiązują problem siłą. Stąd szyderczy charakter pierwszego.
 
Jeśli okaże się, że to chłopiec, może stać się prosty i nękający, ale krótkowzroczny i otwarty. Jeśli pierwsza jest dziewczyną, może mieć wielkie ambicje, ale w osiąganiu celów użyje nie tylko otwartych ruchów, ale także niedozwolonych taktyk, intryg, polityki itp. Drugi w identycznej parze jest początkowo dobry w miejscu wykonawcy, ale praktycznie nie ma skłonności do kreatywności.
 
Częste problemy z jelitami i wątrobą, bo od urodzenia (a nawet wcześniej) drugi nawyk wyciskania się, napinania, ustępowania. W życiu drugi często ma trudności z wybraniem ogólnej linii rozwoju, chociaż realizacja małych planów jest mu z łatwością dawana. Druga dziewczyna ma tendencję do tworzenia zagmatwanych sytuacji, z których z trudem wychodzi, choć na początku wydaje jej się, że wszystko rozwija się według jej własnego planu.
 
Drugi chłopiec (jeśli pierwszy był siostrą) może mieć upodobanie do starszych kobiet, a jego relacje z innymi chłopcami mają charakter podporządkowania lub zarządzania na zasadzie „szarego kardynała”. Jeśli pierwszym i drugim były dziewczyny, obie są przesiąknięte wewnętrzną wizją siebie nawzajem.
 
Ich połączenie jest czasem jak kontakt psychiczny, a osiągnięcia i błędy niemal się nawzajem kopiują. wśród bliźniaczek bardziej niż wśród zwykłych sióstr zdarzają się przypadki, gdy dzielą jednego mężczyznę. Co więcej, jeśli pierwszy nawiązał z nim bliską znajomość, drugi staje się jego kochanką. Jeśli mąż pierwszy należy do drugiego, to pierwszy podświadomie uważa, że ​​należy to zarówno do niej, jak i do swojej siostry.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com


Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie