Te nastolatki musiały zapomnieć o grach wideo i stać w obliczu problemów „świata dorosłych”. Powodem tego jest wczesne rodzicielstwo, które wywróciło ich życie do góry nogami. Dzisiaj opowiemy wam o tym, jak żyją młode tatusie i jak zmienił się ich los po urodzeniu dzieci.

Sean Stewart

Sean został ojcem w wieku 12 lat. W styczniu 1998 roku historia 12-letniego ucznia Seana Stewart stała się główną sensacją Wielkiej Brytanii. Nastolatek zasłynął jako najmłodszy ojciec w kraju – jego 16-letnia dziewczyna i sąsiadka, Emma Webster, urodziła chłopakowi syna.

Emma zaszła w ciążę w wieku 15 lat, Sean miał wtedy zaledwie 11 lat. Później dziewczyna przyznała się dziennikarzom, ze nie wiedziała, że ​​jej chłopak jest młodszy od niej.

„Myślałam, że jest w tym samym wieku co ja”, powiedziała uczennica.

Popularne wiadomości teraz

Zdjęcia par gwiazd na początku ich związku i dziś

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Siedmioletni chłopiec bohatersko uratował ojca i siostrę, których porwała woda

Kobieta urodziła jednocześnie 10 dzieci, bijąc światowy rekord Guinnessa

W dniu porodu wychowawca Seana dał mu wolne, aby mógł być obok ukochanej w szpitalu i wspierać ja w tak ważnym dniu. Sean Stewart został w tym roku najmłodszym ojcem w Wielkiej Brytanii. Młodzi rodzice nazwali syna Benem. Młoda mama i tata postanowili wspólnie wychowywać dziecko – z pomocą i pod nadzorem własnych rodziców.

Emma Webster z rodzicami w 1998 roku

Co prawda, ​​po trzech latach nastolatek stracił zainteresowanie zarówno dziewczyną, jak i dzieckiem i po prostu zniknął z ich życia. A kilka lat później życie Sean wpadł w tarapaty: studenta przyłapano na kradzieży i skazano na kilka miesięcy więzienia. Natomiast Emma długo nie żałowała zerwania i wyszła za mąż za innego chłopaka. Dziewczyna krótko odpowiada na pytania dziennikarzy dotyczące Seana: „Nie chcę o nim pamiętać i rozmawiać. Może to zaszkodzić mojemu dziecku”.

Alfie Patten

Alfie został ojcem w wieku 13 lat. 13-letni chłopiec z twarzą lalki – akurat w ten sposób nazywały media brytyjskiego ucznia Alfiego Pattena w 2009 roku po tym, jak on został ojcem w tak młodym wieku. 15-letnia dziewczyna chłopaka, Chantal, urodziła mu córkę Maisie.

Alfie, Chantal i Maisie w 2009 roku

„Kiedy się dowiedziałem o ciąży, pomyślałem, że prawdopodobnie będę miał problemy z rodzicami. I nie miał pojęcia, jak utrzymać dziecko. Nie mam własnych pieniędzy. Czasami mój ojciec daje mi 10 funtów na kieszonkowe. Kiedy moja mama się o tym dowiedziała, byłem pewny, że czekają nas poważne kłopoty.

Z jednej strony chcieliśmy tego dziecka, ale jednocześnie baliśmy się reakcji społeczeństwa”- podzielił się swoimi wspomnieniami z dziennikarzami Alfie.

Kiedy urodziło się dziecko, w przeciwieństwie do wspomnianego Seana Stewarta, Alfie wykazał się maksymalną odpowiedzialnością i od pierwszych dni życia córki zaczął się nią opiekować. Z kolei rodzice nastolatków zgodzili się im we wszystkim pomagać.

„Mi się wydaje, że Alfie nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, że to jest poważna sprawa. Niemniej jednak próbował odgrywać rolę dobrego rodzica” - wspomina ojciec ucznia Dennis.

Jednak chłopiec nie zdążył w pełni opanować roli ojca. Sześć miesięcy później on dowiedział się, ze mała Maisie nie jest jego córką. Taki wniosek został wyciągnięty na podstawie testu DNA przeprowadzonego pod naciskiem rodziców nastolatków.

„Kiedy Alfie się o tym dowiedział, wpadł w prawdziwą histerię. Był bardzo rozczarowany i długo płakał”- wspomina matka chłopca, Nikola. Jeśli chodzi o prawdziwego ojca dziewczyny, według testu DNA okazał się nim kolejny chłopaki Chantal, 14-letni Tyler Barker.

Po poważnej rozmowie z rodzicami nastolatek przyznał, że od samego początku wiedział, ze jest biologicznym ojcem dziecka Chantal, ale postanowił nie wychodzić z cienia, bo się bał konsekwencji.

„Naprawdę spędziłem noc z tą dziewczyną. I to była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Bardzo mi przykro z tego powodu. Żałuję, że w ogóle ja spotkałem”- podzielił się swoją opinią Tyler.

Z kolei ojciec nastolatka dodał, że jego syn będzie potrzebował trochę czasu, aby wszystko sobie uświadomić. Tak więc wychowaniem malutkiej zajęła się młoda matka Chantal i jej rodzice, którzy tak wcześnie zostali dziadkami.

Misha Nikolaev

Został ojcem w wieku 14 lat. W 2011 roku 14-letni chłopiec Misha Nikolaev został ojcem syna Vadima. W ten sposób chłopak został uznany za najmłodszego ojca w Rosji. Okazało się, ze matką dziecka jest jego kuzynka, 15-letnia Nastya.

Przez kilka lat Nastya mieszkała z kuzynem pod jednym dachem, u ciotki.

Nastolatkowie, dowiedziawszy się o ciąży, od razu opowiedzieli wszystko dorosłym. Na radzie rodzinnej postanowiono zostawić dziecko. Jednak po urodzeniu dziecka młodzi rodzice nagle zerwali wszelkie kontakty.

Według zapewnień matki i ojczyma dziewczynki sytuacja ta wynikała z niechęci nastolatka do wychowania syna. W tej chwili Nastya opiekuje się dzieckiem razem z matką i ciotką. To, czy Misza w przyszłości weźmie udział w wychowaniu własnego syna, pozostaje dla kobiet zagadką.

Nathan Fishburne

Został ojcem w wieku 14 lat. Podobnie jak Misha Nikolaev, Brytyjczyk Nathan Fishburne został rodzicem w wieku 14 lat. Co prawda, w przeciwieństwie do Rosjanina, chłopak wykazał wielką odpowiedzialność. Matka dziecka, April Webster, była w tym samym wieku co Nathan. Dziewczyna urodziła mu syna, którego oni nazwali Jamie.

Nathan i April po porodzie

„Narodziny tego dziecka były dla nas niespodzianka, ale cieszę się, że zostałam matką” – powiedziała uczennica po urodzeniu Jamiego.

Radość z macierzyństwa April podzielili także jej rodzice.

„Na początku byliśmy w szoku, ale potem zaakceptowaliśmy ten fakt. A teraz bardzo się cieszymy, że mamy Jamie”, - przyznała matka April.

Młoda mama April z rodzicami i nowonarodzonym synem

Jeśli chodzi o młodego ojca, to on bardzo pomagał swojej dziewczynie we wszystkim podczas ciąży, a po porodzie obiecał nawet, że zawsze będzie ich wspierać.

„Cieszę się, że jestem ojcem. Jestem gotów zrobić wszystko dla mojego dziecka” - powiedział Nathan.

Początkowo rodzice nastolatka nie kryli oburzenia, później jednak zmienili swój gniew na litość i zgodzili się pomagać w wychowaniu dziecka. Z kolei młoda mama i tata obiecali ukończyć szkołę i pójść na studia.

Kto jest najmłodszym ojcem na świecie? W 2014 roku ten tytuł otrzymał 11-letni chłopiec z Auckland, Nowa Zelandia. Nazwisko młodego ojca nie zostało ujawnione. Wiadomo, że matką była 36-letnia kobieta – matka szkolnego kolegi chłopca. Romantyczny związek nastolatka z dorosłą kobietą trwał kilka miesięcy. Jak później przyznał uczeń, „chciał zakończyć ten związek, ale nie wiedział jak”.

Po porodzie dziecko zostało odebrane przez przedstawicieli ośrodka pomocy społecznej, a przeciwko kobiecie wszczęto postępowanie karne.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia