Lody to doskonały deser na upalne dni. Ten słodki i rozpływający się w ustach przysmak uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeśli masz wątpliwości co do jakości lodów sklepowych, możesz przygotować ten deser w domu. Domowe lody można zrobić z dowolnym nadzieniem – wystarczy dodać kawałki owoców lub jagód, dżem, skondensowane mleko lub rozpuszczoną czekoladę.

Domowe lody z mleka i śmietanki

Podgrzej mleko, ale doprowadzaj do wrzenia. W oddzielnej misce ubij żółtka z cukrem. Kontynuując ubijanie, cienkim strumieniem wlej do tej mieszanki cieple mleko. Cukier powinien całkowicie się rozpuścić. Wlej tę mieszankę do garnka i wstaw go na średni ogień, aż powstała masa lekko zgęstnieje. Następnie umieść garnek w pojemniku z zimną wodą i schłódź tę masę do temperatury pokojowej.

Ubij kremówkę za pomocą miksera natychmiast po wyjęciu z lodówki, aż di uzyskania konsystencji kremu. Wlej tę masę do mieszanki mlecznej przez sito. Dodaj wanilię i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Przełóż powstałą masę do pojemnika i wstaw go do zamrażarki na 4 godziny. Raz na godzinę mieszaj lody łyżką, aby oni równomiernie zastygli.

Przepis na domowe lody
Przepis na domowe lody

Domowe lody ze śmietanki

  • Kremówka 33-35% - 300 g.

  • Cukier puder - 50 g.

  • Cukier waniliowy - 8 g.

Kremówka powinna być dobrze schłodzona. Trzepaczkę i miskę również zalecamy włożyć do zamrażarki na kilka minut przed ubijaniem. Wlać kremówkę do miski i ubić na sztywno. Porcjami wsypać cukier puder i cukier waniliowy (około 5 minut). Opcjonalnie można dodać owoce, dżem lub mleko skondensowane (wtedy należy zmniejszyć ilość cukru). Przełożyć powstałą masę do plastikowego pojemnika i wstawić do zamrażarki na co najmniej 4 godziny.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia