Kto z nas nie lubi napawać się widokiem pięknych kwiatów i zadbanych ogrodów. Nie musisz mieć ogromnych hektarów ziemi by cieszyć się swoim zielonym zakątkiem.

Smutne wieści z Izraela. To dla nich trudne czasy

Ważne jest jednak, aby prawidłowo pielęgnować kwiaty i rośliny, jakie decydujemy się posadzić na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Niewątpliwie hortensja jest okazem, który przyciąga wzrok. Piękne i ozdobne kwiatostany wzbudzają zainteresowanie. Co jednak zrobić, aby cieszyć się ich widokiem przez długi czas?

Popularne wiadomości teraz

Kobieta urodziła jednocześnie 10 dzieci, bijąc światowy rekord Guinnessa

W którym miesiącu urodziła się twoja żona, tak będzie z nią życie

"Buziaki": Izabella Krzan pokazała namiętny pocałunek ze swoim ukochanym

Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie

Stanowisko

Hortensja bardzo lubi stanowisko półcieniste. Nie może być wystawiana bezpośrednio na zbyt intensywne nasłonecznienie, bowiem wówczas kwiatostany nie będą zbyt bujne. Najlepiej wybierać miejsca osłonięte od wiatru.

Gleba

Piękna hortensja jest nieco wymagająca jeśli chodzi o glebę.  Okazuje się, że te cudowne kwiaty najbardziej ubią gleby próchnicze, przepuszczalne i wilgotne, lekko kwaśne. Zbyt zasadowe podłoże powodować może żółknięcie liści.

Nawodnienie

Trzeba pamiętać, że hortensja lubi wilgotną glebę i warto intensywnie podlewać ją w czasie panującej suszy. Jednak w okresie kiedy wilgotność powietrza wzrasta i mamy więcej opadów należy ograniczyć podlewanie. Dobrym wyznacznikiem jest stan liści - kiedy zaczynają się zwijać warto od serca podlać naszą hortensję.

Ponadto warto pamiętać o stałym nawożeniu rośliny. Można użyć gotowych mieszanek do hortensji bowiem zawierają one wszystkie cenne składniki, które przydadzą się naszej roślinie do wzrostu.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia