W dzisiejszych czasach coraz odważniej rozmawia się o seksie. Jednak jeszcze wielu z nas twierdzi, że osoby niepoełnosprawne nie mogą jak również nie odczuwają potrzeby uprawiania seksu. Okazuje się,że jest całkiem odwrotnie. Osoba niepełnosprawna potrzebuje seksu tak samo jak każda osoba w pełni sprawna. I co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To ważna sfera w życiu każdego człowieka, która ma ogromny wpływ na naszą psychikę. Z tegoż właśnie powodu w wielu krajach m.in Niemczech, Szwajcarii Holandii powstał już zawód asystenki seksualnej dla niepełnosprawnych.

Blanka Lipińska skutecznie dba o sylwetkę choć twierdzi że jest leniwa

W niektórych krajach np. u naszych południowych sąsiadów zawód dofinansowany jest przez państwo. Asystetka jest przeszkolona do pomocy w  zaspokajaniu potrzeb seksualnych u osoób z niepełnosprawnościami. Spotkanie opierają się głównie na głaskaniu, przytulaniu i masowaniu. Nauka obejmuje także techniki masturbacyjne, by osoba niepełnosprawna mogła zaspokajać swoje potrzeby samodzielnie. W Czechach często asystentki seksualne to przekwalifikowane prostytutki jednak nie zawsze sprawdzają się w nowym zawodzie.

Amerykanizmy Joanny Krupy są częścią scenariusza

Popularne wiadomości teraz

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Po pożegnalnej ceremonii książę Harry rozmawia z Williamem i Kate Middleton

Joanna Koroniewska pokazała trzyletnią córkę Helenę. Fani: "Cudne oczka"

Uwaga! Złe koty! Zabawne zdjęcia kociaków w gniewie

W Czechach średnie wynagrodzenie takiej asystentki to 300 zł i jest refundowane przez państwo. W Holandii natomiast osobie niepełnosprawnej przysługują dwa spotkania w miesiącu. W Polsce jednak nadal zawód ten nie istnieje i wszystko wskazuje na to , że w najbliższym czasie nie powstanie. To nadal temat tabu.  W naszym kraju osoby niepełnosprawne radzą sobie we własnym zakresie. Co piąty klient w agencji towarzyskiej to osoba niepełnosprawna. Dotyczy to także osób niepełnosrpawnych intelektualnie , które równiesz potrzebują zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Bardzo często to rodzice dorosłych dzieci z niepełnosprawnością przywożą je do agencji w moemencie gdy zauważają u nich rosnące napięcie seksualne.

Czy Ty uważasz, że taka asystentka powinna być w każdym kraju??

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem