W piątek świat obiegła niezwykle smutna wiadomość o śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety, monarchy Wielkiej Brytanii. Książę Edynburga miał za dwa miesiące świętować setne urodziny. Niestety, nie doczekał wielkiego święta. 

Książę Filip był z Elżbietą przez ponad siedemdziesiąt lat! Mówiono nie raz o tym, że książę jest zazdrosny o to, że to jego żona, a nie on zasiada na tronie. Nie mógł przeżyć tego, że dzieci nie noszą jego nazwiska. Co więcej, nie jest tajemnicą, że książę prowadził hulaszczy tryb życia. Niewykluczone, że zdradzał swoją królowę i żonę jednocześnie. Mimo to, był bardzo ciepłym i ciekawym świata człowiekiem. Miał niezwykłe poczucie humoru i uwielbiał przyrodę. Z wiekiem wzrastał jego dystans do życia i posady, którą ma.

Od śmierci księcia Filipa wszystkich zastanawiało to, jak z tą wieścią czuje się królowa Elżbieta, która znana jest z tego, że nie jest wylewna w uczuciach. Cechuje ją raczej oziębłość i stoicyzm. Mówi się też o tym, że głowa Wielkiej Brytanii nie potrafi płakać. Jak było tym razem? O zachowaniu swojej matki opowiedział książę Andrzej.

Królowa, jak wiadomo, jest niezwykle stoicką osobą. Rozmyśla nad tym. Opisała to jako pozostawienie ogromnej pustki w jej życiu, ale my, rodzina, ci, którzy są blisko, zbieramy się, aby ją wesprzeć – powiedział syn królowej i księcia Filipa po mszy w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych.

Popularne wiadomości teraz

W wieku 7 lat zostali uznani za najpiękniejsze bliźniaki na świecie. Jak wyglądają po trzech latach

Cud życia: Małgorzata Rozenek -Majdan pokazała zabawne zdjęcia małego Henia. Fani: "Przeuroczy"

Jadzia z "Sanatorium miłości" przerywa milczenie

Ile naprawdę lat mają polskie gwiazdy? Niektóre z nich wyglądają na o wiele starsze

Królowa Elżbieta i książę Filip czytający kartki z życzeniami z okazji ich 73. rocznicy ślubu

Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w sobotę, 17 kwietnia. Zostaną przeprowadzone zgonie z obowiązującymi restrykcjami. Weźmie w nich udział tylko 30 osób. Wszystko natomiast zostanie nagrane i transmitowane w telewziji. 18 kwietnia natomiast, zakończy się żałoba narodowa w tym kraju.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia