To był ich czwarty kuzyn, spadkobierca króla greckiego na wygnaniu, księcia Filipa z Grecji i Danii.

Anna Lewandowska pokazała niezwykłe zdjęcie. Cała rodzina razem

Potem rozpoczęła się ożywiona korespondencja między 13-letnią Elżbietą i 18-letnim Filipem. Nie przerwało to wszystkich długich lat II wojny światowej, aw lipcu 1947 roku ogłoszono zaręczyny.

Ojciec nie pochwalał wyboru swojej córki, która miała go zastąpić na tronie. Bez znaczenia politycznego, bez fortuny - taka sobie partia dla przyszłej królowej Anglii. Jednak Elżbieta wykazała się wytrwałością i 20 listopada 1947 roku zagrali wspaniały ślub.

Wielu potępiało wtedy młodych: wojna niedawno się skończyła, życie nie zdążyło jeszcze się poprawić, a księżniczka urządzała uroczystości, na które wydano ogromne pieniądze, wręcz ucztę podczas zarazy! Ale Elżbieta wychodzi za mąż raz na całe życie - w luksusowej sukience wyhaftowanej dziesięcioma tysiącami pereł i najwspanialszym koronkowym welonie, a na święta spaceruje 2000 gości.

Popularne wiadomości teraz

Na pierwszy rzut oka ten dom był ruderą. Po metamorfozie wygląda obłędnie

Ile naprawdę lat mają polskie gwiazdy? Niektóre z nich wyglądają na o wiele starsze

Testy wytrzymałościowe. Kobiece znaki zodiaku, które niezłomnie znoszą wszystkie ciosy losu

Zdjęcia, które byłyby nudne, gdyby koty nie pojawiły się nagle w kadrze

Pierwsze lata w rodzinie to zupełna sielanka: Filip robi karierę wojskową, wierna żona jest zawsze u jego boku, z różnicą dwóch lat rodzą się spadkobiercy - najpierw Karol, potem Anna. Dowiedzieli się o śmierci króla Jerzego VI w lutym 1952 roku podczas pobytu w Kenii. Musiali pośpiesznie jechać do Londynu: Elżbieta miała przejąć stery kraju.

Koronacja odbyła się w czerwcu 1953 roku. Od tego momentu Filip przestał być samodzielną jednostką - został mężem królowej, który zawsze powinien być z nią. Jego kariera już nie istniała, na dworze nadal był traktowany z pogardą, nikt nie interesował się jego opinią. Doszło do tego, że konflikty między koronowanymi małżonkami zdarzały się nawet publicznie: kiedyś, podczas wizyty Elżbiety i Filipa w Australii, ich kłótnia, w której królowa rzuciła rakietą tenisową w męża, została sfilmowana przez dziennikarzy.

Nie mogła się dłużej ukrywać. Dominika Tajner w ramionach nowego partnera

Następnie książę Edynburga trafił do klubów dla dżentelmenów.

- Spotkania w klubie stały się dla Filipa okazją do ucieczki od trudnej rzeczywistości. Zarówno on, jak i jego przyjaciele nie zrobili najlepszego wrażenia. Mężczyźni byli otoczeni nagimi tancerzami, a alkohol płynął jak rzeka - zapewnił biograf rodziny królewskiej Pierce Brandon.

Elżbieta II nie miała czasu na śledzenie moralności męża: musiała udowodnić parlamentowi, że kobieta jest zdolna do kierowania państwem. Różnica między małżonkami rosła i pewnego dnia Filip wszedł na jacht „Britannia”, aby udać się w krótki rejs, w wyniku czego przez prawie rok nie było go w łożu małżeńskim. Dziennikarze zgodzili się wówczas na potajemny rozwód pary królewskiej. Elżbieta szybko się spakowała, wyjechała do Portugalii i zabrała męża z powrotem. Andrew urodził się wkrótce potem, a Edward - cztery lata później. Pomogło to uspokoić opinię publiczną: mówią, że w rodzinie królewskiej w końcu wszystko jest spokojne.

Jednak historie z intrygami Filipa pojawiały się od czasu do czasu w gazetach, a następnie w oddzielnych publikacjach poświęconych jego rzekomym kochankom. Wśród nich wymieniono prezenterki telewizyjne, aktorki, pisarki, a nawet kuzynkę królowej Anne of Kent. Elżbieta zachowała królewskie milczenie w tej sprawie, nie zwracając uwagi na plotki. I nie przegapiła okazji, by publicznie wspomnieć, że jej mąż jest jej głównym wsparciem i wszyscy mu wiele zawdzięczają. Ale książę kiedyś się zepsuł.

- Czy naprawdę nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że przez ostatnie 40 lat jestem nieustannie obserwowany? Nie pamiętam, abym jechał nigdzie bez policjantów i strażników ”- rozjaśnił się Philip.

Księżna Diana również przyczyniła się do niezgody w relacjach między małżonkami. Początkowo Filip zobowiązał się do niej protekcjonalnie: on, jak nikt inny, rozumiał uczucia Diany, która czuła się jak obca na dworze. Ostro potępił własnego syna za romans z Camillą Parker-Bowles. Jednak po sensacyjnym wywiadzie z synową dla kanału BBC, rozgniewał się na Dianę, która jego zdaniem pozwoliła sobie zepsuć reputację rodziny królewskiej. Mógł mówić niepochlebnie o Lady Dee przed swoimi wnukami, a Elżbiecie to się nie podobało. Tarcie między krewnymi zakończyło się dopiero wraz ze śmiercią Diany.

Spróbuj jednak znaleźć przynajmniej jedną idealną rodzinę na świecie, czy to królewską, czy nie. I mieszkam z jedną osobą od ponad 70 lat. Dzieci Elżbiety i Filipa nie odniosły sukcesu, trzech na czterech rozwiodło się ze swoimi małżonkami. A ich rodzice mimo wszystko zachowali małżeństwo.
 
 
Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia