Andrea Bocelli to niewątpliwie obdarzony ogromnym talentem muzyk. Choć dziś nie ma osoby, która nie słyszałaby jego niesamowitego głosu to okazuje się, że mógł wcale nie przyjść na ten świat.

Artysta jest niewidomy, jednak niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w realizacji swoich pasji i spełnieniu marzeń. Andrea Bocelli urodził się w 1958 r. we włoskim Lajatico.

W jednym z występów grając na fortepianie Andrea opowiedział wzruszającą historię kobiety, która w ciąży trafiła do szpitala, a lekarze sugerowagi aborcję.

Młoda żona, będąca w stanie błogosławionym została zabrana do szpitala z powodu zwykłego zapalenia wyrostka robaczkowego. Lekarze musieli zastosować okłady z lodu na jej brzuch. Po zabiegu, gdy zakończyło się leczenie, lekarze zasugerowali, żeby przeprowadziła aborcję. Powiedzieli jej, że to najlepsze rozwiązanie, bo dziecko urodzi się z jakimiś wadami. Ale odważna, młoda kobieta nie zdecydowała się na aborcję i dziecko się urodziło. Ta kobieta to moja matka, a ja byłem tym dzieckiem

Andrea opowiedział tą historię by dodać wszystkim matkom otuchy. Jest wdzięczny swojej mamie za życie...

Popularne wiadomości teraz

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Po pożegnalnej ceremonii książę Harry rozmawia z Williamem i Kate Middleton

Najmodniejsze fryzury na lato, które odświeżą Wasz wygląd (zdjęcia)

Uwaga! Złe koty! Zabawne zdjęcia kociaków w gniewie

Po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niego wrodzoną jaskrę. W wieku 12 lat, gdy grał w piłkę nożną, doznał wylewu krwi do mózgu, w wyniku czego stracił całkowicie wzrok.

Bocelli od dziecka interesował się muzyką.

gdy skończył sześć lat, rozpoczął naukę gry na fortepianie, do którego dołączył później flet, saksofon, trąbkę, puzon, perkusję i gitarę. Pierwszą płytę otrzymał od swojej niani, Oriany, która podarowała mu płytę Franco Corellego, o czym napisał magazyn "Ability Magazine. Wtedy też młody Andrea Bocelli zamarzył, by zostać tenorem. Gdy miał siedem lat, potrafił rozpoznawać słynne głosy tamtych czasów i próbował je odtwarzać

Swój pierwszy wielki sukces Andrea odniósł w wieku 14 lat. Wygrał wtedy swój pierwszy konkurs piosenki Margherita d’Oro w Viareggio wykonując piosenkę "O sole mio".

Dziękujemy za odważną decyzję i za ten piękny, niesamowity głos.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem