Ten serial to był prawdziwy hit. Telewidzowie z zapartym tchem śledzili losy Leszka, Bronki i Ani.

Cleo pozuje w rozpuszczonych włosach. Co za zmiana!

Niewątpliwie do dziś ten serial z przyjemnościa gości w domach Polaków. Na szczęście dla nas i polskiej kinomatografii można go z powodzeniem odtwarzać wiele razy.

"Daleko od szosy"

Bohaterem jest urodzony tuż po wojnie 20 - letni Leszek Górecki (akcja serialu rozgrywa się w latach sześćdziesiątych), chłopak mieszkający na wsi. Nastolatek, mimo, że sprawia problemy wychowawcze, wykazuje inne niż jego rówieśnicy zainteresowania. Zamiast wyplatać kosze, bardziej ciekawią go mechanika i pojazdy. Wkrótce opuszcza wieś i swoją dziewczynę Bronkę, przenosząc się na Górny Śląsk, by, pracując przy budowie drogi, zarobić na wymarzone prawo jazdy. Wróciwszy na rodzinną wieś poznaje letniczkę, studentkę Anię, w której z miejsca się zakochuje. Oboje dzieli przepaść kulturowa, jednak Ania obiecuje mu, że pomoże mu w nauce, jeśli tylko chłopak pójdzie do technikum. Leszek przyjeżdża do Łodzi, gdzie, podejmując naukę, pracuje także jako kierowca autobusu. Jednocześnie między nim a Anią rodzi się uczucie. Czy przetrwa ono trudne chwile, z którymi młodzi będą musieli się zmierzyć?

Popularne wiadomości teraz

Cezary Żak pokazał zdjęcie córki Zuzanny ze szpitala. Katarzyna Żak bardzo martwi się o jedno

Po pożegnalnej ceremonii książę Harry rozmawia z Williamem i Kate Middleton

Joanna Koroniewska pokazała trzyletnią córkę Helenę. Fani: "Cudne oczka"

Majowy ślub to miłości grób: dlaczego nie warto brać ślubu w maju?

Krzysztof Stroiński - Leszek

Na ekranie zadebiutował w 1970 roku w jednym z odcinków bardzo popularnego serialu "Doktor Ewa" z Ewą Wiśniewską w roli tytułowej. Prawdziwy przełom w karierze aktora nastąpił w roku 1976 właśnie dzięki roli Leszka Góreckiego w "Daleko od szosy". 10 lat później aktor pojawił się w kolejnym popularnym serialu - "Blisko, coraz bliżej", oraz w "Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy". W 1989 roku zagrał w pełnometrażowym dramacie Macieja Dejczera "300 mil do nieba". Aktor nie rezygnował jednak z udziału w serialach.

Wielką popularność przyniosła mu rola u Juliusza Machulskiego w cyklu "Matki, żony i kochanki". W 2000 roku pojawił się w "Twarzach i maskach", rok później w "Kameleonie", "Pensjonacie pod Różą" i "Stacyjce", a pięć lat później zagrał w "Chaosie" Xawerego Żuławskiego. W tym samym czasie wystąpił w dramacie "Co słonko widziało" i głośnym serialu kryminalnym "Pitbull", w którym wcielił się w postać Mirosława Saniewskiego "Metyla". Obecnie możemy go oglądać w ostatnim filmie Jacka Bromskiego "Bilet na księżyc". Aktor jest w środowisku bardzo ceniony. Jednak bardzo rzadko udziela wywiadów i nie pokazuje się na salonach

Sławomira Łozińska - Bronka

Serialowa Bronka również pozostała w zawodzie. Dużą popularność przyniosła jej rola redaktor Joanny Racewicz w pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie". W latach 2003-2005 aktorka była członkinią Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Epizodyczne role zaliczyła m.in. w serialach "Klan" i "Złotopolscy". Obecnie gra Barbarę Jakubik w serialu "Barwy szczęścia".

Irena Szewczyk - Ania

Serialowa Ania jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Występowała na deskach łódzkich i warszawskich teatrów. W 1994 roku ostatecznie zerwała z zawodem. Dziś jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego - wykłada w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, a od 2008 roku ma stopień doktora habilitowanego i jest ponoć bardzo lubiana przez studentów.

Prawda, że ten serial był bardzo przyjemny do oglądania?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem