Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyła by Jane Seymour, która przed laty wcieliła się w rolę popularnej doktor Quinn. Niewielu jednak wie, że aktorka ma polskie korzenie. j ej dziadek od strony ojca, Frankenberg, pochodził z Polski, z Płocka – uciekł ze swojego rodzinnego kraju w obawie przed represjami już jako 14-latek. Schronił się w Londynie i, nie znając języka, imał się różnych prac, sprzedając chociażby maszynki do golenia czy pomagając w zakładzie fryzjerskim.

Piękne słowa modlitwy na spokojną noc

Ciekawostką jest także jej imię i nazwisko. Wszyscy myślą, że Jane Seymour to jej prawdziwe dane, okazuje się jednak, że to tylko pseudonim artystyczny. Aktorka w rzeczywistości nazywa się Joyce Penelope Wilhemina Frankenberg.

Jane Seymour swoje dzieciństwo wspominała z rozrzewnieniem – ojciec, prawdziwy bibliofil, zaraził ją miłością do literatury. Matka, poliglotka (biegle posługiwała się holenderskim, niemieckim, francuskim, portugalskim i japońskim), z zapałem uczyła swoje córki języków obcych. I choć nigdy im się nie przelewało, nie pozwalali, by ich dzieciom czegokolwiek brakowało. Prowadzili też ożywione życie towarzyskie, więc dziewczęta dorastały w domu otwartym dla gości, nabierając ogłady, poznając nowych ludzi i pozbywając się resztek nieśmiałości.

Popularne wiadomości teraz

Co wydarzyło się w życiu osobistym Marty Manowskiej

Marcin Prokop zostanie ojcem po raz drugi. Prezenter opublikował zmysłowe zdjęcie (FOTO)

Niewiarygodna historia kobiety, która zaadoptowała dziecko, które urodziło się uzależnione

Michał Szpak jest zakochany! Pokazał największą miłość swojego życia

Niebywałą popularność Seymour przysporzyła dr Quinn. Choć życie uczuciowe Jane nigdy nie należało do najbardziej udanych to ma czwórkę dzieci. Jane jest zaangażowana w działalność charytatywną m.in. dla UNICEF-u oraz amerykańskiej fundacji "Miasto Serc". Napisała książkę, zajmuje się także projektowaniem ubrań.

Składamy najlepsze życzenia!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

Partnerka Piotra Żyły pozuje w samej bieliźnie. Marcelina Ziętek zaprezentowała swoją piękną figurę

Zdjęcia zwierząt przed i po kilku latach

Kaczorowska, Nowakowska, Włodarczyk: gwiazdy, które urodzą w 2021 roku

Krystyna Pawłowicz na zdjęciu sprzed 40 lat! Internet huczy

Nie żyje gwiazda kultowej „Dynastii”. To wielki szok dla fanów serialu