Na pokładzie było ponad dwa tysiące pasażerów, z których tylko 712 udało się przeżyć.

Prawie 100 lat później, w roku 1997 odbyła się premiera filmu Jamesa Camerona „Titanic”. Ten film nie tylko jest oparty na faktach, ale także jest bardzo prawdopodobny – podczas pisania scenariusza i castingu jego twórcy skupili się na postaciach ludzi, którzy faktycznie znajdowali się na statku. Przeczytajcie materiał, aby dowiedzieć się, jak faktycznie wyglądały prototypy bohaterów tego legendarnego filmu i jak potoczyło się ich życie.

Kapitan Edward Smith (grany przez Bernarda Hilla)

Kapitan Edward Smith
Kapitan Edward Smith

W filmie kapitan Smith spędził ostatnie godziny swojego życia na mostku kapitańskim. W rzeczywistości, kiedy on dowiedział się o tym, że statku nie da się uratować, zaczął pomagać załodze w ewakuacji ludzi. Dopiero gdy do zatonięcia pozostało dosłownie kilka minut, Smith udał się na mostek kapitański, gdzie i pożegnał się z życiem.

Wallace Hartley i orchestra (grany przez Jonathana Evans-Jonesa)

Wallace Hartley
Wallace Hartley

Popularne wiadomości teraz

Rozenek zerkneła na zdjęcie Anny Lewandowskiej. I zrobiła to samo

Jak dbać o piwonie, by pięknie rosły? Proste porady gwarantujące cudowny efekt

Kazimierz Mazur obchodzi urodziny

Bohaterowie serialu "Daleko od szosy" po latach

W filmie prowadzący orkiestrę skrzypek Wallace Hartley pozostał na pokładzie do ostatniej sekundy. W rzeczywistości wszyscy muzycy zostali na pokładzie, aby uspokoić przestraszonych pasażerów. Orkiestra Titanica grała aż do jego zatonięcia.

Pułkownik Archibald Gracie (grany przez Bernarda Foxa)

Pułkownik Archibald Gracie
Pułkownik Archibald Gracie

W rzeczywistości pułkownik został uratowany z lodowatej wody. Ponadto, on nawet napisał książkę, która zawierała wiele cennych informacji do dalszego postępowania w sprawie katastrofy. Co prawda, po 8 miesiącach po tragedii „Titanica” pułkownik zmarł.

Thomas Andrews (grany przez Victora Garbera)

Thomas Andrews
Thomas Andrews

Thomas był jednym z inżynierów na Titanicu, więc doskonale wiedział o wszystkich wadach statku i ryzyku z tym związanym.

W filmie Andrews tonie w towarzystwie orkiestry, ale w rzeczywistości mężczyzna brał czynny udział w ewakuacji pasażerów.

Margaret Brown (grana przez aktorkę Katie Bates)

Margaret Brown
Margaret Brown

W filmie Margaret (znana również jako Niezatapialna Molly Brown) pomogła Jackowi Dawsonowi, pożyczając mu pieniądze na smoking, aby facet mógł dostać się na przyjęcie.

W rzeczywistości jej wyczyn był jeszcze bardziej imponujący. Margaret gorliwie pomagała innym pasażerom dostać się do łodzi, aby oni mogli się uratować. Później kobieta założyła fundusz pomocy ofiarom katastrofy “Titanica”.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

Partnerka Piotra Żyły pozuje w samej bieliźnie. Marcelina Ziętek zaprezentowała swoją piękną figurę

Zdjęcia zwierząt przed i po kilku latach

Kaczorowska, Nowakowska, Włodarczyk: gwiazdy, które urodzą w 2021 roku

Krystyna Pawłowicz na zdjęciu sprzed 40 lat! Internet huczy

Nie żyje gwiazda kultowej „Dynastii”. To wielki szok dla fanów serialu