12 lutego 1966 roku w Krakowie na świat przyszła Dorota Segda. Jej dorobek zawodowy jest bardzo bogaty. To nie tylko doskonała polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, ale także profesor sztuk teatralnych, nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, rektor tej uczelni w kadencjach 2016–2020 i 2020–2024.

Rewelacyjny przepis na smaczne pączki twarogowe

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby aktorki. lata kariery wystąpiła ona w wielu produkcjach. Od początku uznawano ją za osobę, którą czeka ciekawa kariera. Uroda, naturalność połączona ze świadomością środków aktorskich sprawiły, że Segda szybko stała się jedną najciekawszych aktorek nie tylko swojego pokolenia.

Wielu swoim teatralnym postaciom potrafiła nadać rys dziewczęcości, jak sama mówi jej najważniejsze role ...

Popularne wiadomości teraz

Dziewczyna karmiła bezpańskiego psa kiełbasą, a pies nie mógł powstrzymać łez

Partnerka Piotra Żyły pozuje w samej bieliźnie. Marcelina Ziętek zaprezentowała swoją piękną figurę

Niewiarygodna historia kobiety, która zaadoptowała dziecko, które urodziło się uzależnione

Najbardziej nieprzystępne znaki zodiaku

są symbolami wiecznej kobiecości. Żadna z tych ról nie wynika z poprzedniej, każda jest nowym doświadczeniem i początkiem nowego oblicza tej samej kobiecości. A ja jestem zawsze ja

Segda swoje najpiękniejsze kreacje stworzyła właśnie w rolach kobiecych... Na specjalne uznanie zasługuje przede wszystkim rola Salomei w Śnie srebrnym Salomei...

Salomea - Doroty Segdy należy do najpiękniejszych znanych mi ról kobiecych w romantycznym repertuarze. (...) Segda potrafi łączyć dziewczęcą, abstrakcyjną prawie czystość i niewinność z dojrzałą biologicznie kobiecością. Bywa bezbronna - kiedy indziej silna." - pisał Andrzej Wanat. - "Jest w tej roli otwarta na wszystko, co otacza jej bohaterkę (...). Pełne rozpaczy rozumienie dla świata łączy z całkowitą wobec niego bezradnością, liryzm ze świadomością dziejącej się tragedii. Ta umiejętność godzenia przeciwstawnych uczuć i sprzecznych stanów wewnętrznych jest chyba największą wartością tej roli.

Składamy najlepsze życzenia!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

Partnerka Piotra Żyły pozuje w samej bieliźnie. Marcelina Ziętek zaprezentowała swoją piękną figurę

Zdjęcia zwierząt przed i po kilku latach

Kaczorowska, Nowakowska, Włodarczyk: gwiazdy, które urodzą w 2021 roku

Krystyna Pawłowicz na zdjęciu sprzed 40 lat! Internet huczy

Nie żyje gwiazda kultowej „Dynastii”. To wielki szok dla fanów serialu