I choć w dzieciństwie nie uchodziła za najpiękniejsze dziecko, w późniejszych latach wypiękniała niczym wyjątkowy łąbądź. O kim mowa? Oczywiście, o ikonie lat 50. i 60. ubiegłego wieku, a mianowicie - Brigitte Bardot.

fot. Getty Images

Francuska modelka, piosenkarka, a także aktorka urodziła się 28 września 1934 roku w Paryżu. Karierę rozpoczęła jako nastolatka, a świat show-biznesu prędko ją pokochał. Już jako 18-latka Bardot wyszła za mąż. Jednak to, jak i 2 inne małżeństwa artystki zakończyły się rozwodem. Dopiero w 1992 roku poślubiony Bernard d'Ormale okazał się tym jedynym.

Anna Lewandowska pokazała wesoły filmik, na którym jej córki bawią się z Robertem. Taki tata to skarb

fot. Getty Images

Popularne wiadomości teraz

Partnerka Piotra Żyły pozuje w samej bieliźnie. Marcelina Ziętek zaprezentowała swoją piękną figurę

Kazimierz Mazur obchodzi urodziny

Bohaterowie serialu "Daleko od szosy" po latach

Najbardziej nieprzystępne znaki zodiaku

Kariera w latach rewolucji seksualnej rządziła się własnymi prawami. Gwiazdy ze świata filmu czy muzyki notorycznie się zdradzały. Romanse były na porządku dziennym bardziej niż dziś. O Brigitte marzyło wiele mężczyzn. Była niezwykle piękną kobietą robiącą wrażenie na każdym. Mimo to, nie miała ona szczęścia w miłości.

Co ciekawe, Bardot doczekała się w życiu syna, jednak ten był wychowywane przez rodzinę ojca chłopca. Nicolas-Jacques zaczął interesować swoją matkę dopiero gdy osiągnął pełnoletność. 

Brigitte Bardot z synkiem po porodzie

Lech Wałęsa skarży się na zarobki. Prezydent jest zmuszony znów pracować jako elektryk

Oprócz niezwykłego wkładu w kulturę, Brigitte Bardot może się także pochwalić pracą na rzecz zwierząt. Systematycznie wspiera akcje charytatywne, a od 1986 roku jest wegetarianką.  Na początku 2013 zagroziła nawet, że zrzeknie się obywatelstwa francuskiego, jeżeli władze nie zapobiegną uśpieniu dwóch słoni z ogrodu zoologicznego w Lyonie chorujących na gruźlicę.

fot. Getty Images

Dziś, gwiazda kina i modelingu ma 86 lat, mieszka na francuskiej Riwierze i od wielu lat cierpi na problemy z poruszaniem się. Jednak z sobie tylko znanych powodów kategorycznie odmówiła poddania się operacji biodra.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

Partnerka Piotra Żyły pozuje w samej bieliźnie. Marcelina Ziętek zaprezentowała swoją piękną figurę

Zdjęcia zwierząt przed i po kilku latach

Kaczorowska, Nowakowska, Włodarczyk: gwiazdy, które urodzą w 2021 roku

Krystyna Pawłowicz na zdjęciu sprzed 40 lat! Internet huczy

Nie żyje gwiazda kultowej „Dynastii”. To wielki szok dla fanów serialu