Joanna Trzepiecińska w latach 90. była objawieniem polskiej kinematografii. Piękna blondwłosa 26-latka otrzymała nominację do Złotych Lwów za rolę w filmie Andrzeja Barańskiego "Nad rzeką, której nie ma". Rok później odebrała Złotą Kaczkę, nagrodę czytelników miesięcznika "Film" dla najlepszej aktorki.

Joanna nie przyjmowała wszystkich ról, tylko te, na których jej zależało. Nigdy nie zabiegała o wielką popularność. Jednak ta przyszła do niej wraz z komediową rolą Alutki w kultowym serialu "Rodzina zastępcza". 

Zanim zagrałam Alutkę, nie powierzano mi ról komediowych. Mnie samą wtedy ta propozycja zaskoczyła, ale z ciekawością ją przyjęłam, a potem niezwykle polubiłam. To był wdzięczny materiał do grania, z talentem pisany. Mogłam w nim w dowcipny sposób żonglować zgromadzonymi dzięki teatrowi umiejętnościami. Bardzo dobrze wspominam tę pracę - wspominała w jednym z wywiadów aktorka

Joanna Trzepiecińska jako Alutka w Rodzinie zastępczej

Olga Frycz tłumaczy się z nieodbycia kwarantanny po wakacjach: „Mnie to nie dotyczy”

Popularne wiadomości teraz

Barbara Kurdej-Szatan wspomina swoją ciążę. Zdjęcie wywołało sporo kontrowersji

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Znaki zodiaku, którym absolutnie nie można ufać

Uwaga! Złe koty! Zabawne zdjęcia kociaków w gniewie

Od czasu zakończenia emisji serialu, Joanna Trzepiecińska przestała występować w telewizji. Nie pojawiała się także w filmach. Mimo to, wciąż udziela się artystycznie. Śpiewa, dubbinguje i gra w teatrze. Oprócz tego wychowuje samotnie dwóch synów. W ostatniej rozmowie w "Dzień Dobry TVN" aktorka odpowiedziała na pytanie: "Czy czuje się aktorką zapomnianą". Jej odpowiedź jest kwintesencją tego, jak prawdziwy aktor powinien podchodzić do swojego zawodu.

Rozumiem, że świat oczekuje, że ja będę tam, gdzie świat chce, żebym była. Ale równie dobrze mogłabym zapytać: a dlaczego was nie ma tam, gdzie ja jestem? Oczywiście, zawodowo i nie tylko, jestem po to, żeby być dla ludzi, dla swojej publiczności. Jeśli jest taki niedosyt, to jest tak naprawdę pytanie nie do mnie, tylko do producentów i scenarzystów. Natomiast ja się w tym czasie nie nudzę. Ja cały czas jestem, tylko gdzie indziej, w innym obszarze swojego życia. Nigdy nie przestałam intensywnie pracować - wyznała aktorka.

Pan Jerzy odnalazł swoją siostrę po 50 latach! Wzruszająca historia w „The Voice Senior”

Przyznajemy, że my bardzo chętnie zobaczylibyśmy jakąś komercyjną produkcję z piękną i zdolną Joanną Trzebiecińską. A Wy? Lubicie tę aktorkę?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem