Lara Gessler za sprawą swojej sławnej mamy i działaności internetowej zyskuje coraz większą sławę. Niedawno celebrytka urodziła córeczkę, która stała się nie tylko jej oczkiem w głowie, ale także Magdy Gessler, która nieustannie zachwyca się wnuczką na Instagramie.

Obecnie świeżo upieczona mama bierze udział w challange’u, w ramach którego internauci proszą swoich obserwatorów o wskazywanie zdjęć, jakie chcieliby zobaczyć. Jedna z fotografii Gessler pochodzi z dawnych czasów, gdy walczyła z poważną chorobą - ortoreksją, o której opowiedziała niegdyś na łamach wywiadu z Joy. Lara warzyła wtedy 46 kg przy wzroście 173 cm.

Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia. – wyjawiła Lara.

Lara Gessler, gdy była chora

Popularne wiadomości teraz

Córka Moniki Zamachowskiej pozuje do zdjęcia z nowym braciszkiem. Dziennikarka zachwycona

Podczas imprezy z okazji 4 urodzin mojego wnuka synowa zasugerowała, żebym przepisała swoje mieszkanie na niego, jako jedynego spadkobiercę

Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, żeby mieć kolejne dziecko. Ponadto bardzo się bałam, że mogę urodzić chorego maluszka

Horoskop słabości: jakie nałogi ma każdy ze znaków zodiaku?

Restauratorka w wywiadzie tym wyznała także, jak udało jej się zwlaczyć chorobę.

Wszystko było dobrze do momentu, kiedy okazało się, że schudłam aż 14 kilogramów. Zaburzenia odżywiania zauważyła moja mama, która zapytała, czy nie powinnyśmy udać się do psychologa. Byłam zmęczona komentarzami, że jestem za chuda. Powiedziałam, że nie chcę pomocy, żeby dali mi trochę czasu, to sama sobie z tym poradzę. I tak się stało. Część tego drylu przerzuciłam na sport. Zaczęłam biegać, chodzić na siłownię, potem doszła wspinaczka.

Ortoreksja jest zaburzeniem odżywiania polegającym głównie na przesadnym kontrolowaniu swojego odżywiania, który chory chce, by było jak najzdrowsze. Tak, jak każda tego typu choroba - może skończyć się tragicznie. Całe szczęście, że mama Lary w odpowiednim momencie zauważyła problem swojej córki i cała historia skończyła się dobrze.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła