Szczepienia przeciwko Covid 19 zaczęły się w Polsce 27 grudnia 2020 roku. Jako pierwsi prawo do szczepień mieli pracownicy ochrony zdrowia, a także pracownicy DPS-ów.  W środę WUM poinformował, że otrzymał 450 szczepionek nadprogramowych. Natomiast informacja z czwartku to taka, że zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM , grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki , które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.  Z tego właśnie przywileju skorzystało kilkanascie celebrytów m.in Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Krystyna Janda, Magda Umer, Edward Miszczak, Wiktor Zborowski.

Co słychać u dzieci Michała Wiśniewskiego? Zdradzamy

Jedna z osób, które dostały tez taką propozycję była Matylda Damięcka. Matylda przechodziła juz koronawirusa i  odmówiła:

Hej wszystkim słodziaszkom, którzy już mi i mojej rodzinie pożyczyliście śmierci w nowym roku. To szybciutko mknę z wyjaśnieniami. Sama dostałam propozycję zaszczepienia się na zasadzie w stylu: my Cię zaszczepimy, a Ty w zamian wspomnisz o tym fakcie na instagramie, potencjalnie przyczyniając się tym do zwiększenia zastępów chętnych do tegoż procederu. Grzecznie odmówiłam. Dlaczego?

Popularne wiadomości teraz

Poruszający list rodziców na pogrzebie 13 letniej Patrycji

Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem. Henio ma już 4 miesiące

Doberman uratował życie 17 miesięcznej dziewczynce

Test psychologiczny: który mężczyzna ci najbardziej się podoba? Dowiedz się, jaką kobietą jesteś

W swoim wpisie wypunktowała nawet powody dlaczego tak postanowiła:

a) nie czuję się autorytetem w tej dziedzinie i zachęcać do tego będę w mniej dosłowny, kategoryczny sposób, b) covid już przeszłam, nie najłagodniej, ale przeszłam, więc mam jeszcze chwilę spokoju, jestem młoda, cierpliwie poczekam na swoją kolej c) znając naturę ludzką, przewidziałam, co teraz ma miejsce, więc mam nadzieję Wy wszyscy święci dzięki tej aferce, teraz nie będziecie już mieli wyboru i z modlitwą Polaka na ustach, z "Dnia świra" staniecie „uczciwie” w kolejce i się zaszczepicie. Amen

Internauci komentowali wpis Damięckiej jednak ona, nie zdecydowała sie na nie odpowiedzieć.

Pani Matyldo, ja z żoną mamy po 64-65 lat i chcemy się szczepić. Wątpię, by udało się nam to wcześniej niż w czerwcu, a Janda, stara czy młoda, już dostały nowe życie. To jest podłe

Proszę wybaczyć, ale śmiem wątpić. NIKT nie miał prawa proponować tych szczepień poza ustaloną kolejnością. Nie jest to zresztą polski fenomen. Proszę więc nie dawać fałszywego świadectwa. Wpisuję się pani doskonale w celebryckie dwulicowe egotyczne środowisko.

 

Więcej ciekawych artykułow na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach