Zespół Perfect znany niemal każdemu powstał w roku 1978 w Stolicy. W skład zespołu na początku wchodził perkusita Wojciecha Morawski, basista Zdzisław Zawadzki, klawiszowiec Paweł Tabaka i wokalistki - EwaKorczynska-Konarzewska i Barbara Trzetrzelewska. Niedługo potem  dołączył gitarzysta i wokalista Zbigniew Hołdys, który wyznaczył rockowy kierunek zespołowi. W latach 80-tych to on był lidererm grupy.

W sylwestrową noc z roku 1979 na 1980, zadebiutował w zespole Grzegorz Markowski, porywając publiczność Stodoły. Zaproszony on został własnie przez Zbigniewa Hołdysa. Markowski z zespołem wystepował kolejne 3 lata po czym Perfect rozpadł się. Wielki powrót zespołu miał miejsce juz w latach 90-tych jednak brakło w nim wcześniejszego lidera Zbigniewa Hołdysa.

Gulczas i Klaudiusz z "Big Brothera" na wspólnym zdjęciu. Ich przyjaźń nadal trwa

Obaj muzycy wystąpili razem na Stadionie Dziesięciolecia w 1987 r. i wtedy Hołdys zapowiedział  w żartach swój powrót w 2000 r.

Markowski w jednym z wywiadów opowiada o okolicznościach wspomnianego koncertu.

Popularne wiadomości teraz

Poruszający list rodziców na pogrzebie 13 letniej Patrycji

Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem. Henio ma już 4 miesiące

Doberman uratował życie 17 miesięcznej dziewczynce

Anna Lewandowska pokazała swój wyrzeźbiony brzuch. Po niedawnym porodzie figura trenerki wygląda zjawiskowo!

Wiesz, ja dzwoniłem do Zbyszka, bo w 1987 r. ludzie kupili bilety na koncert Perfectu w 2000 r. i kiedy zbliżał się ten czas, chcieliśmy go zagrać, ale Zbyszek nie podszedł do telefonu. Odebrała jego żona, powiedziała, że jest zajęty. A koncertem nie był zainteresowany. Wymigał się śmiercią Zdzisia Zawadzkiego. Bo była taka klauzula, że w przypadku śmierci jednego z muzyków… Ja jednak mówiłem: »Zagrajmy ten koncert«. Zbyszek, jeśli nie chce z nami, niech wyjdzie sam z gitarą i zaśpiewa na przykład »Nie płacz Ewka«. Ale to jest zacięty facet

Przyznał, że doszło między nimi do niemiłej wymiany zdań:

On wszystkich poobrażał, mnie nazwał alkoholikiem, a przecież w tym czasie wszyscy pili równo, łącznie z nim. Czytanie jego wypowiedzi, że ten gra nierówno, ten pije, a ten nie wie, co gra, bo nie zna funkcji, było przerażające, bo przez kilka lat korzystał z talentów tych ludzi. A dodajmy, że ani wcześniej, ani później niczego takiego nie stworzył. Tak że mamy ogromny udział w jego sukcesie, a on uznał, że jest jedyny. Ale to jest syndrom, ku**a, władzy. To samo dzieje się dzisiaj z Jarosławem Kaczyńskim. Jemu też się wydaje… Ale jakby do mnie krzyczeli: »Wyp*******ć!”, to ja bym szybciutko zszedł ze sceny

Pod koniec ubiegłego roku Markowski odszedł z zespołu i jak mówił chciał rozpocząć karierę solową. Reszta grupy stwierdziła, że nie będzie grać bez Markowskiego.

Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie. Tak, może pojawić się nowy wokalista albo kilku

W tym roku zespół świętował 40-lecie istnienia. Zarówno przy tej okazji członkowie zespołu żegnali się z fanami. Dwadzieścia przebojów, wielkich, pokoleniowych, ponad sto minut  rockowego grania i spora dawka nostalgii, ale bez taniej ckliwości . Tak wyglądał pożegnalny ich koncert w Warszawie.

A oto ostatni singiel zespołu Perfect.

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach