Pernille Harder to 28-letnia duńska bardzo utytuowana piłkarka, kapitan reprezentacji Danii, zawodniczka Chelsea, grająca na pozycji napastniczki, uczestniczka Mistrzostw Europy 2013 i 2017. Srebrna medalistka Mistrzostw Europy w 2017 roku, która w tym roku otrzymała tytuł "najlepszej piłkarki roku".

I choć o najlepszych piłkarzach - mężczyznach mówi cały świat, a ich nazwiska zna każde dziecko - o tej pani świat usłyszał dopiero za sprawą zdjęcia, kiedy to okazywała miłość swojej dziewczynie Magdzie Eriksson - zawodniczce ze Szwecji.

Zdjęcie wywołało poruszenie ze względu na to, że pokazuje ono miłość homoseksualną, ale co ciekawe - mało kto przez to zauważył, że ze względu na to, że Pernille kibicowała na meczu swojej dziewczynie - ubrała koszulke reprezentacji Szwecji, czyli największego konkurenta reprezentacji Danii, do której należy Pernille.

Eksperci w dziedzinie fotografii zwracali uwagę, że siłą tego zdjęcia jest jego unikatowość: oto homoseksualna para znanych sportowców publicznie okazuje sobie uczucie bez najmniejszego zawstydzenia, przełamując przy tym polityczne podziały i społeczne uprzedzenia. Ich miłość jest ponad tym.   

Popularne wiadomości teraz

Joanna Krupa zamieściła kadr prosto z łóżka. Odważne zdjęcie modelki zachwyciło fanów

Doberman uratował życie 17 miesięcznej dziewczynce

Anna Lewandowska pokazała swój wyrzeźbiony brzuch. Po niedawnym porodzie figura trenerki wygląda zjawiskowo!

Mąż powiedział żonie, że ona się zestarzała. Oto co odpowiedziała mądra kobieta…

Sama Pernille stwierdziła, że po opublikowaniu tego zdjęcia nagle jej konto na Instagramie zaczęło obserwować tysiące nowych osób z całego świata!

Co ciekawe wcześniej piłkarki ukrywały swój związek przez kilka lat. W końcu świat sportu bywa bardzo konserwatywny.  Tamto zdjęcie po meczu Szwecji z Kanadą było ich coming outem. - Zawsze byłyśmy wobec siebie naturalne, nie myślałyśmy o tym, żeby umieszczać swoje zdjęcia w internecie i być dla kogoś inspiracją. Dopiero jak to zdjęcie obiegło świat, zaczęłam na to patrzeć w ten sposób. Dostawałam mnóstwo wiadomości: "Jesteście wzorem do naśladowania", "Tak trzymajcie", "Dziękuję za to zdjęcie" - mówi Harder. - Wtedy zdałyśmy sobie sprawę, że są ludzie, którzy potrzebują takich wzorców. Pisało do nas wiele osób, że to zdjęcie w jakiś sposób im pomogło. Pisali ludzie bardzo młodzi i starsi od nas - dodaje jej dziewczyna Magda Eriksson.

Obie sportsmenki wspierają finansowo organizację, która dba o to, by nie wykluczać osób z grupy LGBTQ w świecie sportu. Pernille Harder jako, że urodziła się w małej miejscowości w Danii - nie było łatwo przyznać się do swojej orientacji. Dopiero w Szwecji poczuła się naprawdę swobodnie z tym, że jest lesbijką. 

Eriksson i Harder po pamiętnym zdjęciu zabierają głos w sprawie akceptacji osób LGBTQ, udowadniając, że każdy ma prawo do miłości, a ich uczucie jest równie ważne, co par heteroseksualnych.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach