W niedzielę w Warszawie odbyła się kolejna edycja Eurowizji Junior. Konkurs ten był szczególny, bowiem Polska po raz drugi z rzędu go organizowała. Dodatkowo, muzyczne show musiało odbyć się w czasie pandemii SARS-CoV-2, więc gospodarze mieli podwójnie trudne zadanie na realizację tego projektu.

Skutkiem tego występy dzieci nie były wykonywane na żywo w studio, a były to wykonania nagrane wcześniej. Co więcej, uczestnicy show nie mogli jednoczesnie się spotkać ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne i skutkiem tego było wykorzystanie hologramów nałożonych na tło studio w Polsce, kiedy to swój występ mieli na przykład Viki Gabor, Roksany Węgiel i ostatniego zwycięzcy dorosłej Eurowizji.

Mimo utrudnień konkurs się odbył, a zwycięzca został ogłoszony. W tym roku zwyciężyła Francja, którą godnie reprezentowała Valentina z uroczą i przesłodką piosenką J'imagine. Piosenka ta zyskała uznanie zarówno wśród jurorów jak i wśród widzów. Co się jednak stało, że konkursu nie wygrała polska reprezentantka?

reprezentantka Francji

Nasz kraj w tym roku reprezentowała 10-letnia Alicja Tracz z piosenką "I'll Be Standing". Telewizja Polska bardzo zaangażowała się w promowanie dziewczynki i zrobienie wyjątkowego przedstawienia. Była nadzieja na trzecią wygraną z rzędu, jednak to się nie udało.

Popularne wiadomości teraz

Top 3 najbardziej uczciwe znaki zodiaku. Są zawsze szczere i prawdomówne

Monika Mrozowska zamieściła pierwsze zdjęcie z synkiem i zdradziła szczegóły swojego porodu: "Nasza droga z Luckiem, nie była taka prosta"

52-letnia Beata Ścibakówna zachwyca swoją figurą. W bikini prezentuje się jak nastolatka

Tuja - do samotności, wiśnia - do bogactwa. Jakich drzew nie warto sadzić w pobliżu domu?

Specjalista od konkursu Eurowizji William Lee Adams z Wiwibloggs w rozmowie z Pudelkiem wyznał, co jego zdaniem zadecydowało o tym, że Ala Tracz zajęła dopiero 9. a nie 1. miejsce w konkursie.

Największym utrudnieniem dla Polski było to, że zwyciężyła już dwa razy. To zapewne wpłynęło na wiele osób w ten sposób, że nie chcieli już oodać głosu na Polskę i skłoniło jurorów i fanów, aby zagłosować na kogoś innego i "zarazić miłością" inne kraje. Podobał mi się występ Ali, to, co działo się na scenie, zaskoczyła mnie i nie sposób było się nie uśmiechnąć. Niestety jej piosenka była nieco przestarzała

Alicja Tracz

Zgadzacie się z opinią Williama, że nasza piosenka była niezbyt modna?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła