W niedzielę w Warszawie odbyła się kolejna edycja Eurowizji Junior. Konkurs ten był szczególny, bowiem Polska po raz drugi z rzędu go organizowała. Dodatkowo, muzyczne show musiało odbyć się w czasie pandemii SARS-CoV-2, więc gospodarze mieli podwójnie trudne zadanie na realizację tego projektu.

Skutkiem tego występy dzieci nie były wykonywane na żywo w studio, a były to wykonania nagrane wcześniej. Co więcej, uczestnicy show nie mogli jednoczesnie się spotkać ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne i skutkiem tego było wykorzystanie hologramów nałożonych na tło studio w Polsce, kiedy to swój występ mieli na przykład Viki Gabor, Roksany Węgiel i ostatniego zwycięzcy dorosłej Eurowizji.

Mimo utrudnień konkurs się odbył, a zwycięzca został ogłoszony. W tym roku zwyciężyła Francja, którą godnie reprezentowała Valentina z uroczą i przesłodką piosenką J'imagine. Piosenka ta zyskała uznanie zarówno wśród jurorów jak i wśród widzów. Co się jednak stało, że konkursu nie wygrała polska reprezentantka?

reprezentantka Francji

Nasz kraj w tym roku reprezentowała 10-letnia Alicja Tracz z piosenką "I'll Be Standing". Telewizja Polska bardzo zaangażowała się w promowanie dziewczynki i zrobienie wyjątkowego przedstawienia. Była nadzieja na trzecią wygraną z rzędu, jednak to się nie udało.

Popularne wiadomości teraz

Maja Bohosiewicz pokazała jak wygląda bez doczepianych włosów. Różnica jest spora

Wnuczka umalowała 80-letnią babcię, a teraz babcia jest gwiazdą internetu

Ania Starmach eksponuje swój ciążowy brzuszek. Poród tuż-tuż!

Sekret został ujawniony! Kim jest ta dziewczynka obok Ewy Krawczyk

Specjalista od konkursu Eurowizji William Lee Adams z Wiwibloggs w rozmowie z Pudelkiem wyznał, co jego zdaniem zadecydowało o tym, że Ala Tracz zajęła dopiero 9. a nie 1. miejsce w konkursie.

Największym utrudnieniem dla Polski było to, że zwyciężyła już dwa razy. To zapewne wpłynęło na wiele osób w ten sposób, że nie chcieli już oodać głosu na Polskę i skłoniło jurorów i fanów, aby zagłosować na kogoś innego i "zarazić miłością" inne kraje. Podobał mi się występ Ali, to, co działo się na scenie, zaskoczyła mnie i nie sposób było się nie uśmiechnąć. Niestety jej piosenka była nieco przestarzała

Alicja Tracz

Zgadzacie się z opinią Williama, że nasza piosenka była niezbyt modna?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem