Wypłata odszkodowań dla artystów za czas pandemii to ostatnio zdecydowanie numer 1 w tematach o show biznesie. Co prawda pandmia skutecznie zatrzymała na wiele miesięcy ich działalność, ale kwoty jakimi zostali obdarowani zwalają z nóg. Nijak ma się ta tarcza do pomocy zwykłym ludziom poza branżą arystyczną.

Pisaliśmy o tym tutaj

Okazuje się, że Minister Gliński postanowił wstrzymać wypłaty i jeszcze raz przyjrzeć się kwotą jakie dostaną artyści!

Suszenie prania w domu może być szkodliwe dla zdrowia

Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Resort opublikował zaś stosowne oświadczenie, z którego wynika, że lista beneficjentów zostanie przekazana do ponownej weryfikacji.

Popularne wiadomości teraz

"Jeśli coś stanie się mojemu synowi, w mgnieniu oka wylądujesz na ulicy": moja teściowa krzyczała na mnie podczas uczty

"Po 13 latach małżeństwa mój mąż podejrzewał mnie o zdradę. A wszystko z powodu naszej córki"

"Nigdy nie zabierzesz mi moich dzieci i nie będziesz czerpać z nich korzyści. Wystarczy ci emerytury": krzyknął syn

W następny weekend Andrzej pojechał na wieś, aby pomóc babci. Marta wiedziała, że postępuje słusznie

Ministerstwo w oświadcvzeniu napisało także...

Pamiętajmy, że kultura była tą gałęzią gospodarki, która jako pierwsza została zamrożona i jako ostatnia jest „odmrażana”. Dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury, firmy i instytucje (a nie celebryci) będą mogły przetrwać także na początku przyszłego roku, do czasu pojawienia się szczepionki i odmrożenia gospodarki

Przypomniano również na jakiej podstawie liczone są straty artystów. To bowiem wywołało największe poruszenie.

Jednocześnie MKiDN jeszcze raz wyjaśnia, że rekompensaty za straty spowodowane pandemicznym zamknięciem instytucji i działalności gospodarczej w kulturze obejmują do ok. 40/50 proc. udokumentowanych strat (pomniejszonych o wcześniej otrzymane wsparcie antycovidowe) w okresie od marca do grudnia 2020 r. Są to więc rekompensaty za prawie roczne zamrożenie działalności, których celem jest wsparcie ważnego sektora polskiej gospodarki w obliczu bankructwa –

Prawidłowo złożono 2062 wnioski. To tylko część osób, którzy skorzystają z rządowego wsparcia:

spółka Golec Fabryka Pawła Golca, jednego z liderów Golec uOrkiestry (1,89 mln złotych), Kamil Bednarek (500 tys. złotych), Grzegorz Hyży (449 tys. złotych), Wojciech Mazolewski (444 469 zł), Sebastian Riedel (180 tys. zł), Sarsa Music Marta Markiewicz (348,6 tys. zł), Bracia Piotr Cugowski - (121,9 tys. zł), Bayern Full (550 tys. złotych), Małgorzata Foremniak (77 270 zł), Piotr Polk (259 848 zł), Rafał Królikowski (88 287 zł) i Michał Koterski (52,4 tys. zł).

Prawda, że pokaźne kwoty?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com