Wokalistka ze szwedzkiego zespołu Roxette - Marie Fredriksson nie żyje. O tym stało wiadomo 9 grudnia o poranku. O jej śmierci poinformowała menadżerka zespołu, Marie Dimberg:

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych gwiazd odeszła. Marie Fredriksson umarła rano 9 grudnia w wyniku wcześniejszej choroby"

Doda rozpłakała się po czas wywiadu

Popularne wiadomości teraz

Unikalne zdjęcia księżnej Diany: nikt oprócz członków królewskiej rodziny nigdy nie widział jej w podobnej odsłonie

Krzysztof Jackowski przewiduje wyniki drugiej tury wyborów. Wielu może się zdziwić

Córka Grzegorza Schetyny wyszła za mąż

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Marie Fredriksson

W 1986 roku Fredriksson stworzyła z Perem Gessle duet Roxette. Jako Roxette znana z takich wielkich hitów, jak Listen to your heart, Dressed for Success, Sleeping in my Car, Dangerous i wiele innych. Przyczyną śmierci stała choroba nowotworna, która została odkryta jeszcze 17 lat temu, w 2002 roku. Z tego czasu gwiazda zaczęła ciężką walkę o życie, i tylko w 2009 wróciła na scene, kiedy jej stało liepiej. Niestety, w 2016 roku ponownie musiała przerwać występy, żeby wznowić leczenie. 

"Czas płynie tak szybko, tak szybko. Wydaje się, że Marie i ja siedzieliśmy wczoraj w moim małym mieszkaniu w Halmstad i dzieliliśmy się naszymi marzeniami"

- napisał kolega Roxette Per Gessle. I jeszcze dodał:

Marie Fredriksson solistka grupy Roxette

"Dziękuję ci, Marie, za wszystko. Byłaś wspaniałym muzykiem, mistrzynią głosu, genialną wykonawczynią. Dziękuję, że dawałaś moim czarno-białym piosenką kolor. Byłaś cudowną przyjaciółką przez ostatnich 40 lat. Jestem dumny, zaszczycony i szczęśliwy, że dzieliliśmy ze sobą tyle czasu, talentu, ciepła, szczodrości i humoru. Całą moją miłość kieruję teraz do twojej rodziny. Nic już nie będzie takie samo"

Nie zyje mąż Magdy Umer

Marie Fredriksson była żoną muzyka Michaela Boyosha. Wychowali dwoje dzieci: Ines Yousefin Boyosh i Oscar Michael Boyosh. Według krewnych tylko członkowie rodziny będą obecni na ceremonii pożegnania z Fredrikssonem.

Więcej ciekawych pomysłów znajdziesz na kolezanka.com