Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał wiele emocji. Kto ttlko może, czuję się na siłach i nie zgadza się z decyzją wychodzi na ulicę by wyrazić swoje niezadowolenie z zabraniem kobietom prawa wyboru.

Swoje zdanie wyrażają także znane osoby. Nie zabrakło kilku słów od Agnieszki Chylinskiej, która wyznała, że dwoje jej dzieci potrzebuje więcej uwagi i troski niż pełnosprawne dzieci. 

Ja nigdy się nie żaliłam i publicznie nie opowiadałam o tym, jak jest mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane "państwo", dlatego szczególnie mnie jako mamie jest trudno na to wszystko patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci i osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane, a wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci.

Skandaliczne zachowanie w „Kuchennych Rewolucjach” . Gessler zaczęła grozić sądem

Emocje u wszystkich sięgają zenitu. Agnieszka odniosła się do przerażenia i strachu jaki zapanować w sercach i umysłach wszystkich, których dotyczy decyzja o byciu rodzicem... 

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska pokazała trening córki Klary. Fani przypadkiem zauważyli twarz dziewczynki

Kobieta miała dziesięć synów. Po porodzie upragnionej dziewczynki, zmarła

Młody aktor „Klanu” nie żyje. Powód jego odejścia jest coraz większą zagadką

Anna Lewandowska już ubrała choinkę na święta. Trenerka zamieściła słodki kadr z córką Klarą

Jestem przerażona tym, co się dzieje. Jestem zbulwersowana jako matka i jako osoba, która od lat boryka się z różnymi trudnościami związanymi z tym, że moje dzieci potrzebują więcej troski (...). Wspieram wszystkie kobiety, które dzisiaj tak bardzo rozpaczają, tak mocno i głośno o tym mówią. (...) Na miłość boską, nie możemy na ludziach wymuszać decyzji, szczególnie tak drastycznych, związanych z życiem kobiet i całą tą odpowiedzialnością! To jest po prostu dla mnie jakieś najgorszy horror.

Piosenkarka otwarcie mówi o prawie do wyboru i sumieniu każdej osoby, która podejmuje decyzje. Tak więc pozbawianie nas możliwości decydowania o sobie mocno wkracza w naszą wolność i niezależność. 

Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można nikomu narzucać, zakazywać czegokolwiek - to jest po prostu nieludzkie! Każda z nas jest inna i każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu. Każda z nas ma zupełnie inną sytuację rodzinną, finansową, zdrowotną, a potem z naszą decyzją tak naprawdę zostajemy same.

Niech każdy w swoim sumieniu rozważny decyzję Trybunału. 

Więcej ciekawych artykułów na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Krzysztof Jackowski przewidział jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia Będzie nam towarzyszyło jedno uczucie

2.  Małgorzata Rozenek w gołych nogach paraduje w chłodny dzień. Kusy strój, jak na taką pogodę

3.  Anna Lewandowska pokazała trening córki Klary. Fani przypadkiem zauważyli twarz dziewczynki

4.  Kobieta miała dziesięć synów. Po porodzie upragnionej dziewczynki, zmarła

5.  Dziadkowie rozwiedli się po 41 latach małżeństwa. Co się stało?