Marta Lipińska urodziła się 14 maja 1940 roku w Borysławiu, jednak swoją karierę związała z Warszawą. To tam uczęszczała do liceum i na studia aktorskie.

Już jako studentka była chętnie zatrudniana w teatrze, ale też dawano jej szanse w filmie. Oprócz wielkich ról teatralnych, wystąpiła między innymi w adaptacjach takich dzieł literackich takich jak Lalka, czy Nad Niemnem

Młodszej publiczności znana jest między innymi z sitcomu Miodowe Lata, serialu Ranczo, czy filmach na podstawie powieści Katarzyny Grocholi: Nigdy w życiu i Ja wam pokażę!

Zdjęcia gwiazd z dzieciństwa. Czy uda Ci się je rozpoznać?

Oprócz sukcesów zawodowych, Marta Lipińska miała także bardzo ciekawe życie uczuciowe. W młodości była ona bowiem bardzo kochliwa i nie jednemu mężczyźnie ponoć złamała serce.

Popularne wiadomości teraz

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Mąż Joanny Krupy pokazał pierwsze kroki Ashy. To najsłodsze co dziś zobaczysz

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Nie najlepsza pogoda dla grzybiarzy! Śnieg już niedługo

Aktorka była nawet uwikłana w jeden z najgorętszych romansów polskiego show-biznesu, kiedy to adorował ją ponoć Tadeusz Łomnicki, zwracając się do niej Martulinko.

Jednak to nie jemu aktorka oddała swe serce, a Krzysztofowi Winiewiczowi operatorowi kamery, którego Marta Lipińska poślubiła na trzecim roku studiów.

Jak Babcia Kiepska wyglądała w młodości? Krystyna Feldman była przepiękną kobietą

To małżeństwo jednak długo nie ptrzetrwało i dopiero drugie podejście to tej instytucji okazało się być udane, bowiem aktorka ze swoim drugim mężem - Maciejem Englertem jest już ponad 50 lat. Mają oni córkę Annę, kostiumografa, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych oraz syna Michała, który został operatorem filmowym.

Marta Lipińska w młodości:

Patrząc na te zdjęcia zupełnie nie dziwimy się, że aktorka złamała wiele męskich serc.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com