Tarczyca choć jest bardzo małym gruczołem - dla wielu z nas, a zwłaszcza kobiet - bywa uciążliwa. Prawdopodobnie każdy z nas zna kogoś kto boryka się z chorobami tarczycy. Na szczęście zazwyczaj nie są to choroby zagrażające naszemu życiu, jednak uciążliwe i dające nam w kość.

Do najczęściej występujących chorób tarczycy należą: niedoczynność i nadczynność tarczycy. Niedoczynność charakteryzuje się wysokim poziomem TSH, przybraniem na wadze, sennością, problemami z koncentracją, marznięciem dłoni czy też stanami depresyjnymi. Nadczynność natomiast powoduje u nas popudliwość, nerwowość, ogromny apetyt przy jednoczesnej utracie na wadze czy kołatanie serca.

Epidemia Hashimoto, co wiemy o tej chorobie?

Popularne wiadomości teraz

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Nie najlepsza pogoda dla grzybiarzy! Śnieg już niedługo

Znaki zodiaku kobiet, które nie wyglądają na swój wiek. Wszyscy myślą, że są młodsze

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Polskie gwiazdy także narzekają na problemy z tym gruczołem i głośno o tym mówią i nie dlatego, by im współczuć, ale po to, by dać znać innym, że warto się badać, bo może niekoniecznie fakt, że na nic nie masz siły, jesteś senna i otępiała nie jest wynikiem tego, że jesteś leniwa, a po prostu możesz mieć niedoczynność tarczycy i powinnaś pójść do lekarza.

Polskie gwiazdy mające problemy z tarczycą

Małgorzata Kożuchowska

Aktorka czuła się ciągle osłabiona, przemęczona i często przechodziła przeziębienia do czasu aż nie zdiagnozowano u niej problemów z tarczycą.

Kayah

Kayah dokucza choroba Hashimoto. Objawy, jakie ją zaniepokoiły i które skłoniły do przebadania się, to rozdrażnienie, zmęczenie, problemy ze snem i opuchlizna.

Julia Wieniawa

Aktorka i piosenkarka mimo tego, że wygląda znakomicie, obarczona jest niedoczynnością takczycy i chorobą Hashimoto. Jej szczupła sylwetka i dobre samopoczucie to wynik prawidłowego leczenia i stosowania się zaleceń lekarza, ale też zdrowej diety i ćwiczeń.

Wyszła prawda na temat Jacka z „Królowych Życia”. Nie mieliśmy o tym fakcie pojęcia

Karolina Szostak

Dziennikarka cierpi na chorobę Hashimoto.

Katarzyna Dowbor

Prowadząca program "Nasz Nowy Dom" miała chorobę Gravesa-Basedowa. Dziś jest już po zabiegu usunięcia tarczycy.

Joanna Koroniewska

Aktorka cierpi na nadczynność tarczycy. 

Julia Kuczyńska - Maffashion

Blogerce dokucza choroba Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Dzięki pomocy lekarzy i odpowiedniej dawce leków twarz Julii diamteralnie zmieniła się. Dawniej mimo szczupłej sylwetki bywało, że miała przez chorobę bardzo opuchniętą twarz. 

Anna Dereszowska

Choć aktorce chorobę Hashimoto wykryto przypadkiem i u niej nie występowały żadne objawy, okazało się jednak, że choruje na to także jej córka.

Pomogła bezdomnemu, a ten w zamian dał jej coś do ręki. Gdy zobaczyła co to, prawie zemdlała

Joanna Krupa

Modelka borykała się z huśtawkami nastroju czy wybuchowością do czasu, aż w końcu wykryto u niej chorobę Hashimoto.

Kinga Rusin

Dziennikarka ma chorobę Hashimoto. To między innymi dlatego postanowiła zrezygnować w swojej diecie z mleka i mięsa.

Pamiętaj, jeśli myślisz, że możesz mieć problemy z tarczycą - zbadaj się i zasięgnij porady lekarza. Specjalistą zajmującym się chorobami tarczycy jest endokrynolog.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com